Almanya'da (Kuzey Ren-Vestfalya) Gezilebilecek Yerler Part-3

· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da (Kuzey Ren-Vestfalya) Gezilebilecek Yerler Part-3

Herkese Merhaba,

Bugün, yazmış olduğum blog yazılarımın devamı niteliğinde olan Almanya’da (Kuzey Ren-Vestfalya) gezilebilecek yerler part 3 yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk parta ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci parta ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Keyifli okumalar…

BONN

Bonn, 2000 yıllık tarihiyle Almanya’nın en eski yerleşim yerleri arasındadır. Köln dükleri, 18. yüzyıl sonuna kadar Bonn’u idari merkez olarak tercih ederken; Ludwig van Beethoven, 1770’te, Bonn’da dünyaya geldi. Kentte bulunan Ren Friedrich Wilhelm Üniversitesi, 19. yüzyıldan itibaren Almanya’nın önde gelen bilimsel merkezleri arasında sayıldı.

Beethoven-Haus Bonn

Klasik müzik dünyasının belki de en önemli isimlerinden biri olan Beethoven 20’li yaşlarında Bonn şehrine gelmiştir. Beethoven’ın yaşadığı ev Bonn şehrinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında. Kulaklığınızdan Beethoven bestesi ile bu müzeyi gezmek eminim sizlere keyif verecektir. (Konum)

Bonn Katedrali

Bonn Katedrali (Almanca: Das Bonner Münster), 11 ve 13. yüzyıllar arasında yapılmıştır ve Almanya’nın en eski kiliselerinden biridir. Tarihi mimarisiyle fotoğraflarınıza ayrı bir hava katacağına eminim. (Konum)

Altes Rathaus

1737 yılında inşaatına başlanılan eski belediye binası çeşitli sebeplerden dolayı 1780 yılında tamamlanabildi. Bu tarihler bile gezi listesine eklenmesi için yeterli bir sebep gibi gözüküyor. (Konum)

KREFELD

Şehir doğu-batı yönünde uzanır ve ikinci bir şehir merkezi olan Uerdingen, Ren Nehri boyunca uzanır ve bir liman içerir. 1373’te kiralanan Krefeld, 1600’de Orange hanedanına geçene kadar Moers (Mörs) kontlarına aitti; 1702’de Prusya’ya geçti. 2.Dünya Savaşında ciddi şekilde bombalanan Krefeld şehri yıkımlarından dolayı fazlasıyla restorasyon içermektedir.

Unter Verschluss

Eğer siz de bir Harry Potter severseniz, Büyücülük okulu temalı bu kaçış oyununa bayılacaksınız. Grupça gidilebilen bu kaçış oyunu alanında İngilizce dil desteği de sunulmuş. (Konum)

Museum Burg Linn

12. yüzyılda inşa edilen bu kale soyluları içinde barındırıyordu. 2.Dünya Savaşı’ndan sonra kale tamamen restore edilip modern eşyalar ile dolduruldu ancak kalenin mimarisi hala eski büyüsünü koruyor. (Konum)

Aussichtsturm Hülser Berg

Şehrin doğal güzelliğini yüksek bir noktadan izleyebileceğiniz bu mimari yapı ormanın içinde bulunuyor. (Konum)

AACHEN

Aachen kenti, Almanya’nın kuzeybatı kesiminde, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde, Belçika ve Hollanda sınırlarında yer almaktadır. Önemli bir teknik üniversite olan Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule’nin bulunduğu kent, büyük bir linyit çıkarma bölgesinin de Demiryolu merkezidir.

Black Table Magic Theater

Aachen’de alışılmadık bir akşam geçirmek ister misiniz? Black Magic Theatre gösterisinden birine katılın. Bir masa, iki sanatçı ve dört el, doğrudan siyah masada yaklaşık 2 saat süren bir gösteride keyifli bir akşam sizleri bekliyor. (Konum)

Aachen Cathedral

Kuzey Avrupa’nın bilinen en eski katedralidir. Orta çağlarda Azize Meryem Kilisesi olarak anılırdı.

Mimarisi gerçekten tarihi dokularıyla büyülüyor. (Konum)

Treasury of Aachen Cathedral

İçerisinde Hristiyanların çeşitli “kutsal” eşyalarının bulunduğu bu müze ihtişamlı koleksiyonları ile Aachen’ın en gözde yerlerinde biri olmayı başarıyor. (Konum)

 

Related Articles

Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Alman Kültürüne Kısa Bir Bakış
· 2 dakika okuma süresi
Strazburg'da Bir Gün
· 3 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Staj
· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi