Wuppertal'de İlk Hafta

Wuppertal'de İlk Hafta
Photo by Simon Wierzba / Unsplash

Herkese merhaba, gönüllü staj için geldiğim Almanya'nın Wuppertal şehrinde ilk haftayı geride bıraktım. Dolu dolu geçen bu haftaya Wuppertal'i keşfetmenin yanı sıra 45dk mesafede bulunan Köln şehrine de gitme fırsatı yakaladım. 49€'ya satılan Deustchland Ticket ile bir ay boyunca sınırsız toplu taşımadan faydalanabildiğimiz için farklı şehirlere günübirlik geziler planlayabiliyoruz.

Köln

Wuppertal, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü bir şehir. İlk günümde şehri keşfetmeye başladım ve Wuppertal'ın en ünlü simgesi olan Schwebebahn'ı deneyimledim. Bu asılı tren, şehir merkezinin üzerindeki raylar boyunca süzülerek seyahat etmeme olanak sağladı. Muhteşem manzaralar eşliğinde şehrin sokaklarını gezip, yerel restoranlarda Alman mutfağının tadını çıkardım.

Bir sonraki gün, Wuppertal Tiyatrosu'nda bir oyun izledim. Sahne performansları inanılmazdı ve kültürel deneyimime renk kattı. Şehirdeki müzeleri de ziyaret etmek istedim, bu yüzden Von der Heydt Sanat Müzesi'ni gezdim ve birbirinden etkileyici sanat eserlerini inceledim. Hafta sonu geldiğinde, Wuppertal Botanik Bahçesi'ne gittim. Bu muhteşem bahçede birbirinden güzel bitkileri ve çiçekleri görmek için saatlerce dolaştım. Ayrıca, Elberfeld Şehir Ormanı'na da bir gezinti yaparak doğanın tadını çıkardım ve taze hava aldım. Bir başka gün, Wuppertal Hayvanat Bahçesi'ne giderek hayvanları gözlemleme şansı buldum. Zürafa, aslan, penguen ve daha pek çok hayvanı yakından görme fırsatı beni heyecanlandırdı. Wuppertal'de haftanın son gününde arkadaşlarımla birlikte Adler Arena'yı ziyaret ettik. Bu buz pateni pistinde eğlenceli zaman geçirip, paten yapma becerilerimizi sergiledik. Böylece dolu dolu geçen bir haftayı geride bırakmış oldum.

Wuppertal'deki ilk 1 haftalık maceramı anlatmaktan dolayı çok mutluyum. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.