Teknoservice'de İlk Haftalar

Teknoservice'de İlk Haftalar
Photo by Andrew Neel / Unsplash

Herkese merhabalar, bu hafta Teknoservice'de stajımızın ilk haftalarının nasıl geçtiğini anlatan bir yazı hazırladım. Herkese iyi okumalar.

Düsseldorf havalimanında inip tren ve otobüs ile aktarmalarımızı yaptıktan sonra Wuppertal'e geldik. Geldiğimiz haftanın büyük çoğunluğunun etrafı keşfetmemiz, eve ve düzene adapte olabilmemiz için sakin bırakılmış olmasıyla birlikte Nuri Bey ile seneler önce yapılmış olan kamera sistemlerini denetlemek ve istek doğrultusunda daha ileri teknolojileri ile değiştirmek üzere eski müşterilerine ziyaretlerde de bulunduk. Bu ziyaretler stajımız boyunca haftada 2 ya da 3 gün olmak üzere devam edecek şeklinde planlandı ve şu ana kadar Almanya'nın ve hatta Hollanda'nın farklı şehirlerindeki ve sektörün farklı alanlarındaki Nuri Bey'in eski müşterilerine ulaşma ve onlarla konuşma şansımız oldu. Hallere, otellere, restoran zincirlerine, seralara ve özellikle Türk iş insanları tarafından idare edilen yerlere teknik servis hizmetinde bulunduk. Bu ziyaretler sadece teknik gezilerden ibaret de değildi, senelerin esnaflarına ve iş adamlarına sorular sorma ve onların deneyimlerinden faydalanma şansı da yakaladık.

Aşağıya anı olarak birkaç fotoğraf da bırakıyorum:

Teknoservice şirket turu (Almanya/Neuss)
Sebze meyve hali(Almanya/Dortmund)
Topraksız üretim serası(Hollanda/Kampen)

Stajımızın 2 ve 3. haftalarında Wuppertal'de konakladığımız evin üst katını biz stajyerler için ofis olacak şekilde düzenlemeye giriştik. Bu ofiste; her departmanın kendi projeleri üzerine yoğunlaşabileceği kurulum, yazılım, planlama, radyo, özgün güvenlik sistemlerinin tasarımı gibi ayrı bölüm odaları ve sosyalleşmek ya da dinlenmek için ayıracağımız bir hobi odası bulunacak ve bu ofis sayesinde stajyerlerin çalışma alanı artacak.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...