Merhaba,

Bu hafta sizlerle Hollanda'ya yapmış olduğumuz gezimizi ve daha öncesinde Nuri Bey'in bizim için düzenlediği mangal etkinliğinden bahsetmek istiyorum.

Daha önce "Tekno Service Stajı (1.Hafta)" adlı yazımda bahsettiğim mobilya mağazasının sahibinin aynı zamanda Hollanda'daki iş yerine ziyaret gerçekleştirdik. Bu iş yeri Hollanda'da salatalık ve patlıcan seraları bulunmaktaydı. İlk başta firma sahibi ile salatalık seralarını bize gösterdi. Salatalıkları topraksız üretimle büyüttüklerini ve ortamın sıcaklığını sabit tutabilmek için doğalgaz ısısından yararlandıklarını ve doğalgazdan aldıkları ısıyı 100 güne yakın bir zaman kadar saklayabildiklerini anlattı.

Kahvaltıdan sonra patlıcan serasına bir gezi düzenledikten sonra köye yakın olan turistik yer Giethoorn köyüne gezi düzenledik. Firmadan bir kişinin rehberliği eşliğinde Giethoorn'da 1.5 saatlik bir tekne gezisi düzenledik. Bu sırada hem Giethoorn'un doğal güzelliklerini keşfettik hem de birbirinden renkli sokaklarında gezinme fırsatı yakaladık. Tekne kullanırken bir çok kez çarpık ancak bir o kadar da eğlendik. Eğer buraya yolunuz düşerse mutlaka deneyimlemenizi öneririm.

Giethoorn'dan sonra köyün bağlı olduğu şehir Kampen'a gittik ve orada gemiler geçerken açılan köprüleri gözlemledik.

Nuri Bey bizleri evine davet edip mangal etkinliği düzenledi.Bu etkinlik hem birbirimizi hem de Nuri Bey'in Almanya anılarını öğrenmemiz için oldukça verimli idi. Gelecek planlarımız hakkında konuşup Nuri Bey'den alternatifler fikirler aldık.

Bu tarz etkinlikler hem hayatın temposundan çıkmamızı hem de yeni yerler ve kültürleri keşfedip kendimizi geliştirmemiz açısından büyük katkıda bulunan şeyler. Eğer sizinde bir gün Erasmus stajını deneyimleme fırsatınız olursa kariyer gelişiminizin yanı sıra kültürel gelişiminize de katkı sağlamanızı tavsiye ederim.

Hollanda Gezimiz ve Mangal Etkinliğimiz