Teknoworld Firması'nda Pazarlama Stajım

· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Firması'nda Pazarlama Stajım

Merhaba Arkadaşlar,

Size baştan sona deneyimlemiş olduğum Teknoworld firmasındaki Erasmus+ stajımdan bahsetmek istiyorum.

Hacettepe Üniversitesi iktisat (ing.) bölümü son sınıf öğrencisiyken Erasmus Öğrenim yapamadığım için üzgündüm fakat Erasmus+ Staj gibi bir seçeneğin olduğunu öğrendim. Bu stajın mezun olduktan bir yıl içinde yapılabiliyor olması benim için çok avantajlıydı. Ardından ilgili siteler aracılığı ile stajlara başvurdum. Bunlardan biri de Almanya’daki Teknoworld firmasıydı. Belirli mülakatlar sonucunda staj yapmaya hak kazandım ve okuluma başvurdum. Okulumdaki Erasmus İngilizce sınavını da başarılı bir şekilde geçtikten sonra hibe kazandım ve belgelerimi hazırlamaya başladım. Yeşil pasaportum olduğu için stajımın 3 aydan kısa bir süre olması nedeniyle vize almama gerek kalmadı.

Geldiğim ilk gün havalimanında karşılandım ve kalacağım yere gittim. Kalacağım yer ofise yakındı ve diğer stajyer arkadaşlarımla kalmaya başladım. Şirket çalışanları sorunlarım hakkında her zaman en kısa sürede yardımcı oldu.

Ofiste çalışmaya 10’da başlıyor, 18 ‘de çıkıyorduk. Şirket hakkında bilgi sahibi olduktan sonra her hafta toplantılar yaptık ve her stajyer kendi departmanında olan arkadaşlar ile çalıştı. Ben pazarlama ekibindeydim ve bu departman ile ilgili verilen görevlere başladık . Görevlerimizi şirketin bize sağlamış olduğu özel bir web portalı sayesinde takip ettik ve tamamladık. Bazen de saha çalışmasına çıkarak daha etkin bir staj deneyimi geçirdik. Bazı zamanlarda da diğer departmandaki arkadaşlarımızla ortak çalışmalar yaptık ve birbirimizden yeni bilgiler edindik.

Bunun yanında şirketin Düsseldorf tarafı gibi kilit bir noktada olması gezmek için harika bir fırsattı. Stajyer arkadaşlarımızla birlikte hafta sonlarımızı çevredeki şehirleri ve diğer ülkeleri gezmeye ayırdık.

2 Ay keyifle geçirdiğim ve başarılı olarak tamamladığım bu staj beni alanımda geliştirdi ve ileriki kariyer hayatımdaki hedeflerim hakkında yardımcı oldu. Hem Erasmus yapanların hem Erasmus yapamayanların deneyimlemesi gereken Erasmus Stajınızı yapmadan okulunuzu bitirmeyin! Okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

Related Articles

Almanya’da Erasmus+ Staj Deneyimim
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Erasmus Stajı
· 1 dakika okuma süresi
Benim Erasmus Hikayem
· 15 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus+ Staj Deneyimim
· 2 dakika okuma süresi
Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi