Erasmus yapmanız İçin 5 Neden

Erasmus yapmanız İçin 5 Neden

Üniversite hayatımın ilk dört yılına dönüp baktığımda, yurtdışında eğitim ve staj yapmanın hayatımda verdiğim en doğru karar olduğunu söyleyebilirim.Polonya, Poznan'daki sekiz aylık Erasmus'um bana çok mutluluk getirdiğinden, yurtdışında başka bir dönem için başvurmaya karar verdim, bu sefer Almanya'nın Wuppertal kentine Teknoworld şirketi için geldim.

1. Seyahat

Yurtdışında staj yapmak istememin 1 numaralı nedeni seyahat etmekti. Seyahat bana açıklaması zor özel bir mutluluk getiriyor. Seyahat etmek, yeni bir kültürü keşfetmek ve bilinmeyen yerlerde kaybolmak demektir. Yurtdışında bir yıl veya sömestr boyunca yapacağınız spontane geziler, size anlatacak çok hikaye bırakacaktır. Size tavsiyem, gidebildiğin kadar seyahat et! Amsterdam'a bir göz atın ve bana bunu yaşamak istemediğinizi söyleyin!

2. Yeni dostluklar edinmek

Arkadaş edinmek inanılmaz bir deneyimdir, ancak çoğu kişinin yurt dışına çıkmadan önce soğuk davranmasının nedeni de budur. Birinin insanlarla anlaşamamaktan korktuğu için evde kalacağını düşünmek beni üzüyor. Erasmus gibi programlar sizin gibi insanlarla dolu. Çoğu Erasmus'a yalnız gider. Sonunda, hepiniz aynı hedefle, hayatınızın en iyi zamanını geçirmek için bir Erasmus'a gidiyorsunuz. Erasmus'ta arkadaşlarla tanışmak, evde olduğundan çok daha farklı. Erasmus'ta herkes herkese yaklaşıyor ve insanlar çok açık fikirli. Erasmus, anlatacak ilham verici hikayeleri olan harika insanlarla dolu. Erasmus'ta tanıştığım insanlar arkadaşımdan öte oldular. Biriyle üç ay geçirdikten sonra ayrılmak zorlaşıyor.

3.Yeni bir dil öğrenmek

Yurtdışında staj yapmak, yeni bir dil öğrenmek için mükemmel bir zamandır.Avrupa'nın her yerinden insanlarla çevrili, istediğiniz herhangi bir dili öğreneceksiniz.Bir dili öğrenmek için dilin konuşulduğu ülkeden daha iyi bir yer olamaz.Yeni becerilerinizi günlük olarak uygulama şansınız olacak.Öğrenmenin en iyi yolu, mağazada ve bir restoranda sipariş verirken dili kullanmaya kendinizi zorlamak.

4. Erasmus sonrası iş imkanları

Yurtdışında okumak özgeçmişinizi olumlu etkiler, bu nedenle size başvurduğunuz işi alma şansınızı da artırır.Daha büyük bir şirkette iş arıyorsanız, kültürel bir deneyime sahip olmak her zaman bir avantajdır.Birçok şirket sizin bir takım oyuncusu olduğunuzu bilmek ister.Farklı kültürlerden ve dillerden yeni insanlarla tanışmak, ne kadar takım oyuncusu olabileceğinizi ve ne kadar uyumlu olduğunuzu görmenin mükemmel bir yoludur.Çok kültürlü bir grubun parçası olabilirseniz, kesinlikle yeni insanlardan oluşan bir ekipte çalışmanın bir yolunu bulabilirsiniz.

Not:

İşverenlerin yaklaşık %64'ünün uluslararası bir deneyimi işe alım için önemli bir avantaj olarak gördüğünü biliyor muydunuz?

5. Erasmus en büyük sınavdır

Erasmus, ev hasreti duymadan evden ne kadar uzakta kalabileceğinizi öğrenmek için mükemmel bir fırsat.Erasmus, uzun süreli seyahat veya iş için yeni bir ülkeye taşınmanın sizin için uygun olup olmadığını görmek için mükemmel bir test olacaktır.Çoğu insan için bu, ilk bağımsız yolculukları ve gelecek için mükemmel bir sınav olacak.