Almanya'da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Almanya'da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Bu başlıkta sizlere Almanya'da nasıl banka hesabı açılır onun ayrıntılarını anlatmak istiyorum.

Almanya'da banka hesabı açmak sandığınızdan daha kolaydır. Seçmiş olduğunuz bankanın şubelerine pasaport, geçerli vize ve kalacak yer belgesi ile gitmeniz hesap açtırmak için yeterli olacaktır.

7-9 günden sonra banka kartınız ve kredi kartınız şifreleriyle beraber bulunduğunuz adrese gelmektedir. Bankanın aplikasyon sistemini kullanmak için ekstra bazı işlemler yapmanız gerekmektedir.

Aplikasyonu indirip kendi bilgilerinizi ve kartınızın bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Aplikasyon üzerinden banka görevlileri size bir mail atmaktır. Bu mailde aplikasyon üzerinden onları görüntülü aramanızı isteyip, görüntülü aramadan önce sizden istedikleri evrakları önceden hazırlamanızı istemektedirler. Bu görüntülü konuşmadan sonra 5-7 gün bekledikten sonra adresinize bir posta gelecektir, postanın içinde bir barkod bulunmaktadır.

Bankanızın photoTAN adlı aplikasyonunu indirip bu barkodu okutturduğunuz zaman kartınızı aplikasyon üzerinden kullanabilir hale getirmiş olmaktasınız.

Bu sürecin sıkıntısız ve en hızlı sürede ilerleyebilmesi için size önereceğim bankalar, Deutsche bank ve Santander banktır.