Polonya'da Erasmus

Polonya'da Erasmus

Polonya son yıllarda Erasmus öğrencileri için Avrupa'nın en popüler yerlerinden biri olmuştur. Bunun bazı nedenleri vardır. Bunlar;

 Polonya Euro değil Zloty kullanıyor. Bu nedenle, vardığınızda paranızı değiştirmek için 'Kantor' adı verilen yere gitmeniz gerekmektedir. Euro'nun değeri yaklaşık 4,69 Zloty'dir. Bu yüzünden de para birimi Euro olan ülkelerden daha ucuz bir yerdir.

Polonya'da kışlar çok soğuk geçer. Kar, sokakları doldurur ve kaldırımlarda yığınlar halinde birikir. Fakat Polonya'da iç mekan ısıtması o kadar güçlüdür o yüzden dışarıya çıkmadan sıcaklığı hissedemezsiniz.

Doğu Avrupa bölgesinde bulunan Polonya sınırlarını 7 farklı ülke ile paylaşıyor: Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Litvanya ve Rusya'nın küçük bir kısmı. Bu ülkelere otobüs, tren ve uçakla kolaylıkla gidebilirsiniz.

 En fazla Erasmus öğrencisi olan şehirler Poznan, Varşova ve Krakow'dur. Çok sayıda Erasmus öğrencisi bulunduğundan sürekli Erasmus etkinlikleri bulunmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde kısa sürede kendinize arkadaş edinebiliyorsunuz.