Almanca Öğrenmenin Yolları

Almanca Öğrenmenin Yolları

Almancayı nasıl öğreneceğinizi merak ediyorsanız, yeni başlıyorsanız, alfabeyle başlamanızı öneririm. İngilizce de olmayan telaffuzlu birkaç harf vardır: ä , ö , ü ve β , ancak bu harfleri Alfabede bulamazsınız. Bu, aksanınızı önemli ölçüde ayarlamanıza yardımcı olacağından, doğru telaffuzlarını uygulayın.

Almanca da altı zaman vardır: gelecek zaman, şimdiki zaman, geçmiş zaman, tekrar eden zaman, belirli zaman ve süren zaman şeklinde ayrılması gibidir .Bu bağıntı tam olarak doğru değildir ancak zaman kiplerine bu şekilde bakmak Almanca dilbilgisini anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Almanca 'da her cinsiyet için üç isim edatı vardır: die (dişil isimler için), der (eril isimler için) ve das (tarafsız cinsiyet için). Almancada öğrendiğiniz her yeni kelime ile, önüne hangi edatın gelmesi gerektiğini de öğrenmelisiniz. İlk başta kafanızı karıştırabilir çünkü bazen biyolojik bir cinsiyet gramer cinsiyetiyle eşleşmeyebilir. Ancak, istisnalar dışında hangi ismin hangi edatı alacağını belirleyen bazı kurallar vardır.

Bu öğrenmeyi hızlı hale getirmek için;

Sizi motive edecek güçlü bir sebep bulun.

Alman dilinin tüm temellerini öğrenin.

Argo, komik kelimeler ve deyimler öğrenerek her şeyi ilginç tutun.

Günlük pratik yapın. Mümkünse, ana dili Almanca olan kişilerle konuşun.