Expatrio bloke hesabı nasıl açılır?

Expatrio bloke hesabı nasıl açılır?

Expatrio çevrimiçi finansal hizmet sağlayıcı şirketidir. Almanya’da bloke  hesap açmak için kolay bir çevrimiçi hizmet sunar. Alman Büyükelçiliği onaylıdır.

Expatrio bloke hesabının maliyeti nedir?

Expatrio hesabı, hizmet bedeli olarak aylık 5€ olmak üzere  bir kerelik 49€ kurulum ücretine tabidir. En düşük hesap açma ve aylık giderleri ile en ucuz bloke hesaplardan biridir. Ayrıca bloke edilen hesabın aylık olarak iptali ve uzatılması imkanı da verir.

Expatrio Bloke Hesabını nasıl açarım?

Expatrio’da bloke hesabı açma işlemi tamamen çevrimiçi ve çok kolay. Bu bloke hesabı açmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Expatrio web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edin ve “Open Blocked Account” butonuna tıklayın
Student veya Exchange student olarak geliş amacınızı seçin. Ardından Next butonuna basın.
mceclip1.png
“Are you already in Germany” uyarısına eğer almanya’da değilseniz hayır yanıtını verin.
Yaşınızı seçin (Not: Expatrio, 18 yaşından küçük öğrencilere bloke hesap sunmaz.)
mceclip2.png
DURATION OF STAY: Almanya’da ne kadar kalacaksınız (Bu, Bloke Hesabınızın süresini oluşturacaktır) – zaten Almanya’daysanız, lütfen sadece Bloke Hesaba ne kadar süreyle ihtiyacınız olduğunu belirtin.
BLOCKED AMOUNT PER MONTH : Şehrinizde Alman Yabancılar şubesi tarafından istenen aylık Bloke Tutarı nedir(8 Eylül 2021 itibari ile 861 euro)

Tüm bilgileri doldurduktan sonra, transfer etmeniz gereken para miktarını aşağıda  göreceksiniz. Gerekli Bloke Tutarı dışında, 49€ kurulum ücreti ve 5€ aylık servis ücreti içerecektir.

Öğrenciler için, bloke hesaba ödenmesi gereken varsayılan yıllık gereksinim şu anda yılda 10.332 € veya ayda 861 €’dur.

Ancak, burs veya başka herhangi bir nedenle ayda 861 €’dan fazla veya daha az bloke etmeniz gerektiğini zaten biliyorsanız, miktarı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Account buffer : Para banka transferi sırasında herhangi bir kesinti olasılığına karşılık, aradaki farkı kapatmak için bu ücreti kullanacaklar. Bu gerçekleşmezse, bloke hesabınızdan son aylık depozitoyu içeren parayı kişisel Alman banka hesabınıza iade edecekler.

mceclip3.png

Başvuru sahibi, onaylayıp gönderdikten hemen sonra bir başvuru onay e-postası alacaktır. Gönderilen belgelerin başarılı bir şekilde tanımlanması ve doğrulanmasından sonra. Expatrio, Engellenen Hesap Açma Onayı belgesini e-posta yoluyla gönderecektir. Bu belge tüm hesap bilgilerini içerir.

Ardından, satın almak üzere olduğunuz ürünlerin özetini ve size özel önerilerimizi görebileceğiniz bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Cari hesap ve sağlık sigortasına kaydolma/çıkma seçeneklerini açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca gri kutuların sağ tarafında bulunan yeşil oka tıklayarak ürün detaylarını inceleyebilirsiniz. Bu bloke hesapta gerekli tutarı SWIFT veya TransferGo gibi bir para transferi şirketi ile havale edin. Transfergo, bloke bir hesaba para aktarmanın en ucuz yoludur. Bu linkte tıklayarak ilk transferinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı bir transferin ardından Bloke Tutar Teyidi ve Aktivasyon Emri belgesini e-mail olarak ve kullancı portalında görebileceksiniz.

mceclip4.png
APPLY NOW (ŞİMDİ BAŞVUR’)a tıklayarak Kişisel ve Yasal bilgileriniz hakkında daha fazla bilgi doldurmak için bu sayfaya gireceksiniz. Bu bölümde formu pasaportunuzda gösterilenle aynı bilgilerle doldurun.
mceclip5.png
Almanyada adresiniz zaten varsa, Evet’i seçin ve  yazın. Değilse, lütfen Hayır’ı seçin ve Almanya dışındaki ev adresinizi yazın.
mceclip6.png
Okumayı planladığınız üniversiteyi ve bölümünüzü seçin (İngilizce olarak arama yapın ve listeden bölümünüze en çok benzeyeni seçin). Varış tarihinizi veya eğitime başlama tarihinizi tam olarak bilmiyorsanız, sadece yaklaşık tarihler veriniz.
mceclip7.png
Bu bölümde pasaportunuzda gösterilen uyruğu doldurun.
mceclip8.png
Pasaportunuzun renkli bir kopyasını yüklemeniz gerekecek. Dört köşenin tamamı gösterilmeli, hiçbir bilgi hologramlarla kaplanmamış veya bulanıklaştırılmalıdır. Daha önce vermiş olduğunuz bilgiler pasaportunuzda gösterilen bilgilerle birebir aynı olmalıdır.
mceclip9.png
Son adım Şartlar ve Koşullar’dır, bunları inceleyin ve kabul etmek ve devam etmek için sol taraftaki kutuları işaretleyin.

Arkadaşınızdan bir davet kodu aldıysanız, bunu kod kutusuna koymaktan çekinmeyin.

“Onayla ve Gönder” düğmesine tıkladıktan sonra bir başvuru onay e-postası alacaksınız.

mceclip10.png
Başarılı bir tanımlama ve doğrulamadan sonra Expatrio Kullanıcı Portalı’ndan bloke hesabınıza bir transfer başlatabileceksiniz. Invitation Code kısmına erasmusblog yazarak bize ücretsiz bir şekilde destek olabilirsiniz.
mceclip10.png
  • Not: Bloke Hesap ile birlikte gelen Hesap(N26,Sparkasse gibi), Expatrio’nun sağladığı ek bir özelliktir ve aktivasyon için zorunlu değildir. Halihazırda Almanya’da cari banka hesabınız varsa veya önerdikleri bankadan başka bir banka kullanabilirsiniz.