Erasmus’a Gitmeden Önce İncelemeniz Gereken 9 Website

Erasmus’a Gitmeden Önce İncelemeniz Gereken 9 Website

Erasmus’a gitmeden önce incelemeniz gereken birçok website var. Bu sayfaları ziyaret ederek Erasmus programında geçireceğiniz zamanı daha az bütçe ile daha değerli hale getirebilir ya da hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz. Bu yazımda benim de oldukça faydalandığım ve aynı zamanda size de çok yararı olacağını düşündüğüm websitelerin listesini paylaşmak istiyorum.

1. Erasmus Raven ile tüm sorularınıza cevap alın.

Erasmus programı dahilinde aklınıza gelebilecek akademik, idari ve sosyal konuların tamamıyla bilgi birikimlerinin paylaşıldığı bir site. Şikayet edilen konuları ilgili kurum/kuruluşlara iletiyorlar. Sizler de sorularınızı ya da şikayetlerinizi sayfaya bırakabilirsiniz. Buradan sayfaya göz atabilirsiniz.

2. ErasmusInn ile kiralık mobilyalı daireler ve odalar bulun.

Tam 10 ülkede 14.000 konaklama fırsatını bir araya getiren ErasmusInn ile konaklamanızı ayarlayıp, ev sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz. Doğrulanıp onaylanan ev sahiplerini bir araya getirmiş olan bu platform, öğrencilerin yaşayacağı doğru yeri bulmasına yardımcı olmak istiyor. Buradan sayfaya göz atabilirsiniz.

3. Erasmus’a gitmeden ISIC kartı çıkarın.

ISIC kartı dünyada uluslararası geçerliliğe sahip tek öğrenci kartıdır. Kartınız ile 130’dan fazla ülkede 45.000 noktada indirimlerden faydalanabilirsiniz. Erasmus araştırmalarınızda ISIC kartını pas geçmeyin. Bu kart hakkında detaylara ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

4. Erasmusu ile kalacak yeni yerler keşfedin.

Kolayca arama filtrelerini tamamlayıp, ev bulabileceğiniz farklı bir alternatif olan Erasmusu ile daire, stüdyo daire veya üniversite yurtlarını keşfedebilirsiniz. Erasmus programına dahil olan dünya çapındaki birçok öğrencinin birbirine soru sorabildikleri bir ortam da sunmaktadır. Ayrıca iş imkanlarını keşfederek size uyabilecek ücretli bir iş fırsatı da bulabilmeniz çok mümkün. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

5. Erasmus Intern ile staj yapabileceğiniz yeri seçin.

Erasmus staj ilanlarının bir arada toplandığı bir platform olan Eramus Intern üzerinde profil oluşturmayı unutmayın. Çoğu Erasmus stajyerinin en az on başvuru sonrasından geri dönüş aldığı efsaneleri de vardır. Şansınızı deneyin ve kendinize yurt dışında staj fırsatı yaratın. Buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

6. Rynair ile çok uygun bir fiyatla uçun.

Avrupa’nın en çok kar eden ve en çok büyüyen havayollarından biri olan Rynair ile inanamayacağınız fiyatlara uçabilirsiniz. Bir ara uçuşlarının 0.01 Euro yaptığı da söylenmektedir. Avrupa’da 5 Euro’ya uçan arkadaşlarınızın olduğunu duyunca kulaklarınıza inanmayacaksınız. Buradan tüm Erasmus döneminizin uçak bileti satın almalarını halledebilirsiniz. Buraya tıklayarak biletlerin detaylarına ulaşabilirsiniz!

7. ESN ile en büyük öğrenci topluluğuna katıl.

ESN yani Erasmus Student Network, 1989 yılından beri faaliyettedir. Avrupa Öğrenci Ağı olarak da anılan bu topluluk Avrupa’nın en büyük öğrenci topluluğu olarak yıllık ortalama 200 bin değişim öğrencisine yardımcı olmaktadır. Sadece öğrencilerden oluşan bu organizasyon ile yepyeni arkadaşlar tanıyabilir, Avrupa serüvenini daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu ailenin parçası olmak istiyorsanız buraya tıklayın!

8. Erasmus Blog ile Erasmus’u yeniden keşfedin.

Erasmus Blog ile Erasmus programını keyifli ve eğlenceli içeriklerle yeniden keşfedebilirsiniz. Erasmus deneyimi yaşamış kişilerden veya yurt dışı eğitim kurumlarında bulunan yetkin kişiler tarafından hazırlanmış içerikler halinde okuyabilirsiniz. Ülkelerden şehirlere, pasaporttan vizeye, konaklamadan yeme içme ve ulaşıma kadar birçok alanda bilgi sahibi olmanız mümkün. Sorularınızı sorabileceğiniz bir Soru-Cevap sayfasının olması, merak ettiğiniz birçok konuyu ilk ağızdan öğrenmenizi sağlayacak. Daha fazlasını öğrenmek için buradan ulaşabilirsiniz.

9. Exchangeyourlife ile Erasmus’u yeniden keşfedin.

Erasmus için planlar yapılmadan iyice özümsenmesi gereken sayfalardan biri de ExchangeYourLife! University Exchange Student Community olarak bir araya gelmiş, Erasmus öğrencileri tarafından yazılmış olan postlara göz atarak hiç fark etmediğiniz ayrıntıları fark edebilirsiniz. Kısacası Erasmus tecrübesine sahip öğrenciler tarafından Erasmus’un kazanımlarına göz atabilirsiniz. Detaylar için buraya tıklayın.