Düsseldorf Gezi Rehberi-1

Düsseldorf Gezi Rehberi-1

Almanya’nın hem önemli endüstri şehirlerinden hem de kültür ve sanat şehirlerinden biri olan Düsseldorf Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin başkenti olarak Ren nehri kıyısında yer almaktadır.

Düsseldorf’a geldiğimizde gezmeye başlanması ilk önerilen yer Altstadt bölgesidir. Bu bölge Düsseldorf’un en turistik bölgesi olarak bilinmekle birlikte birçok bar, eğlence merkezi, dans kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Dar sokaklara sahip olan Altstadt bunun yanında da birçok restorana ev sahipliği yaparak dünya mutfağını da ziyaretçilerine sunmaktadır.

Gemi ve taşımacılığa ait eserlere ilgisi olan ziyaretçiler için Schifffahrtsmuseum yer almakla birlikte K20 müzesi ile de dünyaca ünlü sanatçıların eserleri de ziyaret edilebilmektedir. 168. Metre yüksekliğindeki Bar & Lounge M 168, Düsseldorf’un en yüksek barı olarak kabul görmektedir. Burası harika manzaralara ev sahipliği yapmakla birlikte, pencerelerden masaların tadını çıkarabileceğiniz çeşitli kokteyller, içecekler ve atıştırmalıklar sunmaktadır.