Erasmus Maceramın Başlangıcı

Erasmus Maceramın Başlangıcı

Herkese merhaba, ben Candan. Şu an Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim. Erasmus programını ilk kez 1.sınıfda okulumun düzenlediği oryantasyon programında duydum. İlk o zaman dinlediğimde kesinlikle yapmam gerektiğini anladım. Ancak araya pandeminin girmesi ve ülkelere giriş çıkışların kapanması sebebiyle bu hedefimi birazcık ertelemeye karar verdim.

3.sınıfa geçtiğimde ve pandeminin etkisi azaldığında zamanın geldiğini anladım. Eylül ayından itibaren erasmusintern.org gibi birçok siteden birçok farklı şirkete ve ülkeye başvuruda bulundum. Yaklaşık 2-3 ay farklı farklı şirketlerle Skype ya da Zoom üzerinden iş görüşmelerine katıldım. Yolculuğum devam ederken birçok farklı yerden ret alırken Tekno Servise firmasından kabul aldım. En önemli kısım hallolmuştu. Daha sonra okulun dil sınavına girdim ve Erasmus+internship programına başvurumu yaptım. Hibemin de çıkmasıyla beraber yolculuğumun detaylarını oluşturdum ve 1 Temmuz itibariyle stajıma başladım.

Sizlere verebileceğim tavsiyeler, asla pes etmeyin ve gerekirse yüzlerce yere başvurun. Daha stajımın en başlarındayım ama şimdiden harika bir deneyim olduğuna eminim. Herkesin bunu yaşamasını çok ama çok isterim.