Her iş yerinde olduğu gibi bizler de ilk günlerimizi şirket oryantasyonu ile geçirdik. Şirketin neler yaptığını, hangi alanda çalışmaları olduğunu öğrendik. Tanıtımla geçen bürodaki ilk günlerimizde Alman şirketlerinin çalışma şekillerini, yapılarını, yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldık. Bulunduğumuz ofis binasında birçok Alman şirketi olduğu için ofislerini direkt olarak görerek çalışma şekillerini öğrendik.

Oryantasyonla geçen ilk günlerin ardından Remscheid kasabasında bulunan ALEM Türk Marketlerinin kamera kurulum işlerini yaptık. Aslında bu Alman kasabasına resmen Türk şehri desek yeridir. Yolda yürürken ya da marketlerin isimlerine bakarak Türklerin nüfusta büyük bir orana sahip olduklarını kolayca anlayabilirsiniz.

Kurulum aşamasına ilk başta kameraların yerlerini planlayarak başladık. Kameranın yeri konumlandırılırken kapı önüne gelmesi, önün kapanmaması gibi yerlere konulması şeklinde detayları öğrenerek kameralın yerleşim planını çıkardık.

Sonrasında kameraların ana bağlantı yerlerini belirleyerek tüm kameralar için bu bağlantı yerine kablo çektik. Önümüzdeki hafta da kablolama işlemlerine devam edeceğiz.

Almanya’da Staj Teknoservice – Kurulum Ekibinde İlk Haftalar