Almanca Dil Kursları

Almanca Dil Kursları

Bugün sizlere Almanca öğrenmeye nereden ve nasıl başlayacağınıza dair bir anlatımda bulunacağım. Almanya mühendislik alanındaki kalitesi olsun sosyal refah bakımından olsun herkesin hayallerini süsleyen bir ülke. Bu hayallerimizi de gerçekleştirmek için haliyle bir Almanca bilgimizin olması gerekiyor. Almanca öğrenmek isteyenler genelde 4’e ayrılıyor;

1-) Almanya’da herhangi bir öğretim programına yerleşmiş olanlar (İngilizce yüksek lisans programlar genelde ücretli ama Almanca programlar çoğunlukla ücretsiz oluyor. Bu yüzden Almanca öğrenmek maddi olarak daha mantıklı bir hal alabiliyor), 2-) Mavi Kart başvurusu yapmak isteyenler,

3-) Almanya’da Erasmus veya Erasmus Stajı yapan öğrenciler (Okullarda yapılan Erasmus sınavları İngilizce olduğu için Almanya’ya geldiklerinde dil problemi çekilebiliyorlar).

4-) Turistik veya Evlilik yoluyla Almanya’ya gelmiş olanlar.

Almanca Türkiye’de mi yoksa Almanya’da mı öğrenilir?

Şahsi tercihim tabii ki de Almanya’da öğrenmek yönünde. Çünkü hem pratik yapmak hem de bölgede o dili konuşan insanlar sayesinde telaffuzları eksiksiz öğrenmek daha rahat oluyor. Ayrıca haliyle her meslek grubunun kendi dil terminolojisi bulunduğundan, işinize yarayan ekipmanların ismini ve telaffuzlarını böylece kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Almancayı Türkiye’de de öğrenebilirsiniz. Çağımızın en mükemmel buluşu olan internet ve video içerik siteleri sayesinde dilin gramer konularını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ya da yaşadığınız yerde bulunan kurslar aracılığıyla da Almanca öğrenebilirsiniz. Ancak pratik ve telaffuz konusunda sadece hocanızın aksanına bağlı kalırsınız.

TEMEL SEVİYEDE BİR ALMANCAYA SAHİP OLMAK MI YOKSA ALMANYA’YA GELMEK Mİ? YA DA SIFIR ALMANCA İLE KURSA KAYIT OLMAK MI?

Bu konuda da şahsi bilgim en azından bir dil bilginizin olması, Almanya’da Türkler var ve ben sadece Türkçe bilgimle orada temel bir düzen kurarım diye düşünmeyin. Gezmek için tren bileti alabilmek için alışveriş yapabilmek için temel bir İngilizce ya da Almanca bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Eğer amacınız dil öğrenmekse oralarda bir Türk bulurum işlerimi hallettiririm diye düşünmeyin. Almanya’da şaşılacak derecede herkes bir şekilde temel İngilizce bilgisine sahip. Adres sormak olsun yardım istemek olsun sorununuzu bu şekilde çözebilirsiniz. Soğuk görünümlü Alman Halkı bu konuda yardım ediyor. (İngilizce anlayıp Almanca cevap verenleri tenzih ediyorum). Yani ilk zamanlarınız için İngilizce bilginiz size yardım edebilir ama kesinlikle A1 seviyesi Almanca temeli başlangıç için en ideal olanıdır.

Ortalama Kurs Ücretleri:
Kurs süresi 4 hafta 8 hafta 12 hafta
Kurs ücreti 340 € 650 € 920 € şeklinde olmaktadır.