Achen Gezisi:

Achen Gezisi:

Almanya için oldukça önemli bir yere sahip olan Aachen Kuzey Ren Vestfalyada yer almaktadır. Aachen’ın önemi  geçmişte Alman Krallarının taç giyme törenlerinin gerçekleştirildiği yer olmasıdır. Ayrıca tarihi dokusu ile birlikte Hollanda sınırında da bulunmasından ötürü hem Alman mimarisi hem de Hollanda mimarisinin hakim olduğu sokaklar göze çarpmaktadır. Şimdi Aachen’da gezilecek yerlere göz gezdirebiliriz.

Aachen Katedrali:
Bu katedral imparator Charlemagne tarafından inşa ettirilmiş olmakla birlikte çok büyük hazinelere ev sahipliği yapmaktadır. Katedralin içerisinde çeşitli günlerde yapılan ibadet ve meditasyon yerleri de yer almaktadır. Bunun yanında içerisinde dini liderlerin gömülü olduğu bir oda da bulunmaktadır.

Rathaus Aachen:
Gotik bir mimariye sahip olan Rathaus içerisinde bir çok güzel eserle birlikte mimari yapısı ve bulunduğu konumdan dolayı oldukça ilgi çekmektedir. Kendisi büyük Charlemagne Meydanında bulunmakta ve bununla birlikte etrafındaki tarihi yapılara da ev sahipliği yapmaktadır.

Suermondt Ludwig Müzesi:
İçerisinde Orta Çağ’dan kalma birçok heykeli de bulunduran müze Aachen’ın önemli sanat müzelerinden biridir. Müzede Dix,Macke , Dürer ve Cranach gibi bir çok önemli sanatçıların eserleri vardır.

Dreiländereck:
Aslında Vaals’ te bulunan bu nokta Belçika,Almanya ve Hollanda sınırının buluştuğu yerdir. 323 metre yüksekliği ile aynı zamanda Hollandan’nın en yüksek noktası olarak da yer alır. Bu sınır üçgeni Aachen’a çok yakın olması nedeni ile çok kısa bir sürede gidilip ziyaret edilebilir.

Marschiertor:
Bu şehir kapısı aslen 13. Yüzyıl sonlarında Batı Avrupanın en güçlü kapılarından biri olarak yer almaktadır. Hemen yanında bulunan asker heykeli ile de simgesel olarak ifade edilmektedir.