Almanya’da Staj Teknoservice – Kurulum Ekibinde Devam Eden Haftalar-2

Almanya’da Staj Teknoservice – Kurulum Ekibinde Devam Eden Haftalar-2
Photo by Jametlene Reskp / Unsplash

Kurulum ekibi olarak bu hafta tek başımıza bir kameranın kurulumunu gerçekleştirdik. Bu kurulum esnasında geçmiş haftalarda öğrendiğimiz tecrübelerimizden yararlandık. Kurulumu gerçekleştirirken daha önce kullandığımız kamera ucu yapma, uygun şekilde elektrik kablolarına ek yapılması gibi yöntemleri kullandık. Çalışmalarımız esnasında daha öncesinde öğrendiğimiz güvenlik önemlerini de göz önünde bulundurduk.

Çalışmalarımızı yaparken birçok hata yaptık, sonrasında çalışmalarımızın kontrolü sırasında bu hatalımızı düzelttik. Aslında yaptığımız birçok hatadan dolayı normalde daha kısa süren işlerimizi çok daha uzun bir sürede yaptık. Fakat yaptığımız bu hatalar sayesinde aynı hataları tekrar yapmamaya, sonrasında yaptığımız çalışmalarda da elimizden geldiğince hatasız bir şekilde ilerlemeye çalışacağız. Bu açıdan bizler adına tek başımıza tüm kurulumu baştan gerçekleştirmek önemli bir tecrübe oldu.

Devam eden çalışmalarımızda elimizden geldiğince çalışmalarımızı tek başımıza gerçekleştirmeye çalışacağız. Bu sayede yaptığımız işi daha kapsamlı öğrenip, konuya daha da hâkim olacağız.

Yaptığımız bu çalışmalara ek olarak ayrıca bir WİFİ kameranın kurulumunu da kendi başımıza gerçekleştirdik. Tapo c200 modelindeki bu kameranın kurulumunu gerçekleştirmek için öncelikle gerekli uygulamayı Android telefonumuza kurduk. Sonrasında wifi ile kamerayı telefonumuza bağlayarak uygulama ile kameranın iletişimini sağladık. Sonrasında uygulamayı kurarak kamera kurulumumuzu tamamladık. Yaptığımız bu çalışma sayesinde bir wifi kameranın da nasıl kurulduğunu öğrenmiş olduk.