Düsseldorf

Düsseldorf

   Yeniden merhaba! Almanya'yı biraz daha tanımaya başlamak için gittiğim ilk yerlerden biri tabii ki de ofisimize, yani Neuss'a yakın bir konumda bulunan Düsseldorf oldu. Siz de buradan Neuss'taki 709 tramvayına binerek rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

  Düsseldorf Ren Nehri kıyısında olan, ve bana göre manzarasıyla sizi yaşam kargaşasından çıkararak çimenlere oturtup nehiri izleterek rahatlatacak tarzda bir yerdi. Bizim Düsseldorf ile buluşmamız, arkadaşlarımla beraber Little Tokyo'yu keşfetmemizle başladı. Little Tokyo, adından da anlayabileceğiniz üzere sizi Japonya'daymışsınız gibi hissettiren küçük bir Tokyo idi. Bir sürü Japon restoranına ve Japon marketlerine sahip bu yeri etraflıca keşfetmeyi güneşin batmasını Ren Nehrinde izleyebilmek adına başka bir güne sakladık. Ama tabii ki bir Japon marketine uğramadan da dönmek olmazdı. Girdiğimiz bu markette fiyatların biraz daha pahalı olduğunu fark ettim. Çeşit çok fazlaydı ve değişik yiyecek içeceklere sahipti. Ben tercihimi hazır olarak kapta satılan noodlelardan yana kullandım.

   Marketten çıktıktan sonra Ren Nehri kıyısına vardık. Oturmadan önce biraz etrafı turladık ve çok beğendik. Biraz ileride çalan müzik eşliğinde dans edenler ve onlara oturduğu yerden eşlik eden insanları izlemek bana son derece keyif verdi. Çünkü insanların bunu ne kadar rahat ve mutlu bir şekilde yaptıkları yüzlerinden okunuyordu.

  Etrafı gezmemiz bittikten sonra Ren Nehrindeki güneşin batışı bizi güzelliğiyle karşıladı. Biz de seyretmek için çimlere yerleşip Little Tokyo'dan aldığımız yiyecekleri denedik. Noodleım lezzet olarak beklediğimden daha iyiydi. Hazır satıldığı için bu kadar iyi olmasını beklememiştim. Edilen sohbetler ve bu güzel yemeklerin ardından gün çok hızlı bir şekilde geçti.

   Düsseldorf da Little Tokyo da gidilmesi gereken çok güzel yerler. Ben kendi adıma, bir daha gidip daha fazlasını göreceğime eminim. Okuduğunuz için teşekkürler!