Teknoservice Firması

Teknoservice Firması

Teknoservice, sahibi Türk olan bir Alman şirketidir. Güvenlik sistemleri, yazılım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Firma hakkında detaylı bilgiye web sitesinden erişebilirsiniz:

https://teknoservice.de/

Teknoservice şirketinde staj yapmak, hem Türk hem Alman standartları konusunda deneyim sağlama açısından oldukça olanak sağlamaktadır.

Teknoservice şirketine erasmusintern.org sayfasından ulaşıp staj için başvurumu yaptım. CV ve Niyet Mektubumun yanında kısa bir video cv istendi. Kısa bir süre sonra da kabul edildiğime dair bir geri dönüş aldım ve okulun Erasmus ofisinin ve vize işlemleri için konsolosluğun istediği bütün evrakları sorunsuz bir şekilde tarafıma ulaştırdılar.

Almanya’ya iniş yaptığımda neler yapmam gerektiğini gayet açık bir şekilde anlattıkları için şirketin stajyerler için sağlamış olduğu eve gidene kadar bir problem yaşamadan ulaştım. Bir kaç gün yerleşme süreci ve yakın çevreyi öğrenme aşamasından sonra da staja başladım.

Ortalama bir yoğunlukta geçen staj sürecimde bol bol gezme fırsatı da elde ettim. Almanya’nın bir çok şehrini ve Avrupa’da bir kaç ülkeyi gezebilme imkanım oldu. Sadece çalışmak için değil aynı zamanda gezerek Avrupa kültür yapısını da gözlemleme fırsatı sağladığı için Teknoservice şirketini kesinlikle öneririm.