Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı

Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı

Herkese merhaba ben Zafer Güler. Bu yazımda sizlere Almanya’da yapmış olduğum 3 aylık staj deneyimimden bahsedeceğim.

Her şey ErasmusIntern internet sitesinde Teknoworld şirketini bulmamla başladı. Alanım için en uygun olan bu firmaya başvuruda bulundum. Kısa süre içerisinde olumlu dönüş geldi. Bizimle ilgilenen şirket yetkilisinin ilgi ve alakası sayesinde belge işlerimi kısa süre içerisinde halledip vize işlemlerine başladım. Herhangi bir belgeye ihtiyaç duyduğumda Erasmus koordinatörümüzün hızlı dönüşü sayesinde vize başvurusunda herhangi bir sıkıntı çekmedim. Şirketin özenle hazırlamış olduğu belgeler sayesinde vizemi aldım ve gidiş hazırlıklarına başladım.

5 Temmuz günü Almanya’daydım kısa bir oryantasyon sürecinden sonra Şirket patronumuz Nuri Bey’in önderliğinde şirketin vizyonu ve misyonu gibi konuların konuşulduğu ilk toplantımızı yapmış olduk. Şirketin mobil uygulama projesinde görev almak üzere yazılım ekibine dahil olmuş oldum.

Şirketin vermiş olduğu görevleri yaparken gezmeyi de asla ihmal etmedim.

Bu 3 aylık süreçte Almanya’nın neredeyse 15 şehrini, Belçika’yı ve Fransa’yı gördüm.

Bana soracak olursanız Paris’e mutlaka gidin ve akşam tekne turunda Eyfel’i izlemek inanılmaz keyifli oluyor.

Yaptığım bu staj döneminde şirket olarak birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikler arasında en keyiflisi bana soracak olursanız drone uçurmaktı. Stajyer arkadaşlar arasında profesyonel drone eğitmeni olan arkadaşımızın önderliğinde drone kullanmayı öğrenmiş olduk.

Günlerimiz sadece masa başında kod yazarak geçmedi Nuri Bey ve diğer stajyer arkadaşlar ile Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosluğu’nun güvenlik kameraları hareket sensörleri gibi önemli güvenlik sistemlerinin kurulumunu beraber yapmış olduk. Konsolosluk gibi önemli bir kurumun kurulumunu yapmak biz stajyer arkadaşları çok mutlu etti.

Özetle her günü dolu dolu geçen Teknoworld firmasındaki stajımı büyük bir keyifle tamamlamış oldum. Ekip olarak çalışmayı ofis ortamındaki disiplini deneyimlemiş ve tecrübe etmiş oldum. Proje geliştirme süresince yeni teknolojileri deneme fırsatım oldu. Yazılım ekibi olarak bize verilen projeyi başarılı bir şekilde tamamlayıp teslim etmiş olduk. Almanya’da uzun yıllar yaşamış ve başarılara imza atmış olan Nuri Bey’in tecrübelerinden faydalanmış olup çok değerli bilgiler ve deneyimler edinmiş oldum.

Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim 🙂