Sima Couture Gelinlik Mağazası

Sima Couture Gelinlik Mağazası
Photo by Mick De Paola / Unsplash

Münih’te bulunan Sima Couture gelinlik mağazasının güvenlik sistemleri kurduk. Bir günde yaptığımız 16 saatlik çalışma sonrasında 12 kameralık güvenlik kamerası sistemlerini tamamladık. Paris, Duisburg ve Münih şehirlerinde mağazaları bulunan, Almanya ve Avrupa’da ün yapmış bu gelinlik mağazasının Avusturya ve İsviçre olmak üzere birçok yakın ülkeden de müşterilerinin olduğunu öğrendik. Yaptığımız bu çalışmalarda staj süresinde bu zamana kadar öğrendiğimiz tüm bilgileri kullandık.

Çalışmalarımıza başlarken öncelikle kameraların yerleşimi konusunda bir plan yaptık. Kameralarımızı yerleştirirken giriş çıkış kapıları olmak üzere öncelikli öneme sahip yerlere yerleşimi yaptık. Sonrasında kameralarımızı yerleştirirken olabildiğince büyük bir alanı kapsayacak şekilde olmasına dikkat ettik. Yaptığımız bu yerleşim planı sonrasında çalışmalarımıza başladık.

Yaptığımız bu planlar sonrasında öncelikli olarak her kamera için gereken kablo uzunluklarını hesapladık. Sonrasında bu kabloları gerekli uzunluklarda kestik. Sonrasında kabloların geçmesi için gerekli yerlerden duvarlara delikler açtık. Yaptığımız bu gürültülü çalışmaların müşteri geleden önce olmasında dikkat ettik. Bu yüzden çalışmalarımıza mağazanın açılış saatinden çok önce başladık.

Yaptığımız bu kablo çekim işlemlerinden sonra kabloları gerekli deliklerden geçirip her kamera için kayıt cihazından ayrı ayrı kablo çektik. Çektiğimiz bu kabloların mağaza düzenine ve esnetiğine uyması için tüm kabloları kablo kanallarının içine gizledik. İlk plan esnasında da kabloların en az ortada gözükecek haliyle bir plan yaptık. Görüntü kablolarını yerleşimi sonrasında her kamera için ayrı ayrı güç kablosu çektik ve bu kabloları da kanallara gizledik.

Kablo çekim işlemleri sonrasında kameraların montajını yaptık. Sonrasında her kameranın bağlantılarını gerçekleştirdik. Bu işlemler sonrasında kayıt cihazının da kurulumunu yaparak her kameranın görüntüsünü ekranlara verdik.

Tüm kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra müşterinin istediği şekilde kamera açılarının düzenleyerek 16 saatlik bir çalışma sonrasında kamera kurulumumuzu tamamlamış olduk.