Polonya'da Alışveriş

· 2 dakika okuma süresi
Polonya'da Alışveriş

Arkadaşlarınızla buluştunuz akşam eğlenceden dönüyorsunuz karnınız acıktı açık market yok. Problem yok hemen bir

buluyorsunuz ve normal marketteki fiyatlardan %40-50 daha fazla ödeme yapmayı göze alıp alışverişinizi yapıp çıkıyorsunuz. Fakat bunlar marketten ziyade büfeler diyebiliriz. Zira içlerinde kahve satışı ve hot-dog satışı da var. Bu büfeler 23’e kadar açık.

Gelelim gündelik hayatınızın en önemli ögesine. Polonya’da alışveriş konusunda cebinizin dostu, alışverişlere doyamayacağınız marketin adı Biedronka. Bu marketler Polonya marketlerinin kralıdır çünkü ucuza satıp şubeleri şehir içindedir. Bazı zamanlar Tesco ucuz olabiliyor fakat bunlar şehrin dışında olduğu için ulaşım her zaman mümkün olmuyor. Ben Avrupa’ya gittiğimde Alman sosisi yemek isterim, Alman birası içmek isterim derseniz burada o da mevcut. Alman market zincirlerinden Aldi ve Lidl hemen hemen Polonya’nın bütün şehirlerinde var.  Genel anlamda fiyatlara gelecek olursak et ucuz diyebilirim. Tabii ki ithal meyveler biraz pahalı. Balık vesaire de ucuz sayılabilir. Ekmek alımlarını ben fırından (cukiernia piekarnia) yapmayı tercih ediyordum. Çünkü damak tadımıza uygun ekmek bulabilme şansınız var.

Gıda alışverişinin dışında giyim alışverişlerinde de Polonya’nın sizi tatmin edeceğini düşünüyorum. Dünyanın her yerinde olan belli başlı hazır giyim mağazaları burada da mevcut. Büyük şehirlerden tutun 100 bin nüfuslu bir şehirde bile aradığınızı bulmanız mümkün. Bunun yanında Polonya’nın da kendine özgü “streetwear” ve “outdoor” mağazaları benim çok hoşuma gitmişti çünkü bunlar her yerde bulabileceğiniz şeyler değil.

Bu yazımda size Polonya’da alışverişten bahsettim, umarım size yardımcı olabilir. Sizin de aklınıza takılan bir soru varsa hiç çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz.

İyi değişimler☺

Related Articles

Polonya'da Erasmus Yapmak için 5 Sebep
· 2 dakika okuma süresi
Polonya'da Ulaşım Kartı Nasıl Alınır?
· 2 dakika okuma süresi
Polonya'da Gezilebilecek En İyi 5 Müze
· 2 dakika okuma süresi
Polonya’da Bulunan En Güzel 5 Old Town
· 2 dakika okuma süresi
Polonya'nın En Meşhur 5 Sokak Lezzeti
· 2 dakika okuma süresi
Polonya’da Erasmus için 5 Mükemmel Tavsiye
· 2 dakika okuma süresi