Köln-Phantasialand Gezisi

Köln-Phantasialand Gezisi
Photo by Raphael Renter / Unsplash

Bugünkü yazımda Köln şehrinin en güzel yerlerinden biri olarak adlandırabileceğim Phantasialand'dan bahsedeceğim. Öncelikle burayı Disneyland olarak düşünebilirsiniz. İçeriye adım atmadan önce bile dış mekan atmosferi çok iyi yansıtıyor. İçeriye girdiğinizde etrafa bakarken heyecanlanıyorsunuz. Phantasialand saat 10.00-18.00 arasında çalışıyor. Eğer saat 13.00 gibi giderseniz içerideki her şeyi deneyimlemeye süreniz kalmayabilir. Benim ilk denediğim oyuncak roller-coaster ya da kısaca hız treniydi. Gerçekten insanın aklını başından alan bir tecrübeydi. Hayatınızda en az 1 kere deneyimlemeniz gerekiyor. Daha sonra suyla birleştirilmiş bir hız trenine(Wasserbahn River Quest) binip bayağı bir ıslandım. Ancak etrafı da izleyerek çok keyif alabilirsiniz. Phantasialand'da sadece etrafı bile izleyerek çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Çünkü her bir yanı çok değişik atmosferlere ve yapılara sahip. Aynı anda içinde Meksika, Çin, Afrika ve Almanya esintileri taşıyor. Hem bol ekstremli şeyler hem de rahat ve huzur veren oyuncaklar mevcut. Ekstrem olaylardan zevk alıyorsanız Afrika ve Çin, huzur bulmak istiyorsanız da Almanya ve Meksika taraflarını tercih edebilirsiniz. Ancak gidince her yerini görmenizi tavsiye ederim.

Konu fiyatlara gelecek olur ise öncelikle giriş fiyatı 57 euro gibi bir para. Ancak bu biletle istediğiniz her oyuncağa binebiliyorsunuz. İçerideki yemek ve içecekler ise olması gerektiği fiyatta diyebilirim.

Phantasialand neredeyse her yaş için uygun bir yer. Yukarıda da anlattığım gibi hem aileyle hem de arkadaşlarla gidip sonuna kadar zevk alabileceğiniz, günün sonunda gezmekten yorgun düşmüş ama bir o kadar da mutlu ve eğlenmiş olarak ayrılabileceğiniz bir tatil kasabası diyebilirim. Deneyimlediğim 6 ya da 7 oyuncak daha var ve hepsi de farklı duyguları bir arada yaşattı bana. Hatta China Town kısmında bu ne acaba diyerek kendimi attığım bir yerde odanın tamamının oturduğunuz yerle birlikte dönmeye başladığı bir yer bile bulunuyor.

Phantasialand'dan bahsettiğim bu bloğumu okudunuz teşekkür ederim.