Classic Remise

Classic Remise
Photo by Yura Khomitskyi / Unsplash

Herkese merhabalar, bugün sizlere Düsseldorf'ta bulunan Classic Remise isimli araba sergisinden ve gezimden bahsedeceğim.

Düsseldorf'ta bulunan Classic Remise isimli araba sergisine gitmeye stajyer arkadaşlarımın tavsiyesi ve sosyal medyadan yaptığım araştırmalar ile gitmeye karar verdim. Arkadaşlarımdan serginin ücretsiz olduğunu duyunca bu fırsatı kaçırmamam gerektiğini düşündüm. Arabalara olan ilgimin de beni heveslendirmesiyle heyecanla kararımı verdim.

Wuppertal'den Classic Remise'e ulaşımım gayet kolay oldu. Tren ve tramvayı kullandıktan sonra yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde kalıyordu. Güzel bir yolculuğun ardından beni sergi binası karşıladı. Binanın silindirik mimarisi dikkatimi hemen çekmişti.

İçeri girer girmez sergilenen arabalar adeta eşsiz gözüküyordu. İlk gözüme çarpan, ortada duran en yeni ve eski modelleriyle Aston Martin marka araçlardı. Daha sonra camekanda sergilenen çok daha eski ve klasik olan Mercedes'leri ve Rolls Royce'ları gördüm. Gördüğüm ve incelediğim her arabaya resmen hayran kaldım. Sergiyi gezmeye devam ettiğimde, yarış takımlarının ve araba markalarının mağazaları da çok hoş görünüyordu. Tasarım mağazalar sergi ile çok uyumluydu. Gezimin devamında içeride BMW marka eski motorlar, eskiden yeniye Porsche'ler, 24 saatlik Le Mans yarışlarında kullanılan araçlar, Volkswagen'ın konsept arabası, Alfa Romeo'nun klasik ve yeni arabaları, Mercedes'in klasik ve süper spor arabaları, BMW'nin klasik araçları, Ferrari'nin eski ve yeni süper spor araçları, Lamborghini marka süper spor araçları, ilk defa gördüğüm ve sayamadığım onlarca klasik arabayı, eski araç motorlarının sergisini ve motor parçalarının sergisini gördüm. Ayrıca içerde arabaların bakım ve onarımı için atölyeler de bulunuyordu. Araçların üzerinde fiyat ve teknik bilgiler için de kartlar vardı.

Eğer arabalara ve arabaya dair her şeye ilgiliyseniz, görmenizi tavsiye ediyorum. Benim için mükemmel bir deneyimdi. Umarım yolunuz düşer ise sizin için de eşsiz bir deneyim olur.

Yazımı okuduğunuz ve vakit ayırdığınız için teşekkürler.