İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama

İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama

Günümüz şartları gereğince yabancı dil öğrenmenin kaçınılmaz gerekliliğinden bahsetmeye gerek yoktur sanırım. Yeni bir dil öğrenirken farklı zorluklarla karşılaşsak da günlük hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar özellikle içinde bulunduğumuz Covid-19 döneminde çoğumuz evlerden çalışırken veya yabancı dil kurslarının kapalı olması nedeniyle yabancı dil öğrenmemize yardımcı olabilir. Bu mobil uygulamalara Android ve IOS tabanlı uygulama marketleri üzerinden rahatça erişebiliriz.

Sizler için mobil dünyanın en başarılı 5 ücretsiz yabancı dil öğrenme uygulamasını derledim. Keyifli okumalar dilerim.

1. Duolingo

Duolingo, en popüler dil öğrenme uygulamalarından olup iki markette toplam 300 milyondan fazla indirilme başarısı göstererek bayrağı önde taşımaktadır. İngilizce dahil olmak üzere 23 farklı dili desteklemektedir. Duolingo, dil öğrenimine oyun tarzı bir yaklaşım getiriyor. Resimler gösterir, küçük oyunlar oynamanızı sağlar. Temelde dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeye çalışmaktadır. Duolingo‘yu diğer uygulamalardan ayıran bir diğer özelliği ise uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın ilerlemesini görebilmenizdir.

2. Babbel

Babbel, İngilizce öğrenmeyi çok daha eğlenceli bir hale getiren  ve motivasyonunuzu artıran İngilizce öğrenme uygulamalarından biri. Babbel’i cihazımıza indirdiğimiz zaman İngilizce öğretmenin yanında ek olarak sizlere 14 farklı dil seçeneği ile geliyor. Diğer uygulamalardan farkı ise bizlere ilgi duyduğumuz alanlara odaklanarak günlük hayatta kullanılan konuşma İngilizcesini öğretmekti. Günlük 15 dakikalık kullanımla çok fayda sağlayacaksınız.

3. Busuu

Yabancı dili en kolay şekilde öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar arasında Busuu uygulamasıyla devam ediyoruz. Busuu, ana dili İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça olan kişilerden bizlere yabancı  dil öğrenme imkanı sunuyor. Busuu‘nun diğer uygulamalardan farkı; İngilizce konuşma pratiği yapmak için ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmayı sağlamasıdır. Bu da konuşma becerinizi geliştirmek için harika bir yöntemdir. Uygulamanın özellikleri arasında, kullanıcının ihtiyacına göre uyarlanmış kurslar ve içerikler bulunmaktadır.

4. Cake

Listemizde dil öğrenebileceğiniz bir başka uygulama ise ‘Cake’. Cake bizlere yalnızca İngilizce öğrenme imkanı sunuyor. YouTube’dan seçilen videolarla günlük hayatta kullanılan benzer İngilizce ifadeleri bir araya getiren Cake, kısa videolarla İngilizce dilinizi geliştirmeyi amaçlıyor. Yapay zeka desteği ile konuşma tanımlama özelliği bulunan bu uygulama, sesinizi kaydederek telaffuzunuzu kontrol edebiliyor. Ayrıca, tekrar dinleyerek daha sonra alıştırma yapmak ihtiyacı duyduğunuz veya faydalı bulduğunuz kelimeleri kaydedebiliyorsunuz.

5. Voscreen

Voscreen İngilizce öğretmek için gündemdeki film, dizi, müzik videoları, belgeseller ve çizgi film gibi video kesitleriyle günlük İngilizce çalışmanızı destekleyerek eğlendirirken öğretmeyi hedefleyen bir uygulamadır.