Firma Teknoservice'de Staj

Firma Teknoservice'de Staj
Photo by Marvin Meyer / Unsplash

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Teknoservice firmasındaki staj deneyimimi anlatacağım.

Teknoservice 2004 yılında Nordrhein-Westfalen eyaletinin Essen şehrinde  lntermedia adı altında kurulmuş olup, ilk kurulduğu dönemde yazılım alanında faaliyet göstermiş ve bu alanda birçok başarıya imza atmıştır. Bu süreçte güvenlik sektöründe hızla yükselen talep artışına ilgi gösteren firma 2007 yılında “Güvenlik Sistemleri” alanında da girişimde bulunmuş ve başarı sağlamıştır. Kurulduğu günden itibaren kalite, titizlik ve iş disiplinine oldukça önem veren Teknoservice,
aynı zamanda bünyesinde alanında uzman sertifikalı çalışanlar bulundurması sebebiyle, Alman ve Türk çalışma sahasında güvenlik sistemleri alanında oldukça önemli bir yer edinmiştir.

Firmanın hizmet verdiği firma ve kurumları sıralarsak,

Emniyet Binaları,

Bankalar,

Konsolosluklar,

Kuyumcular,

Alışveriş Merkezleri,

Yerli ve yabancı toptancılar yer almaktadır.

Almanya'ya geldiğimde oryantasyon programıyla öncelikle Nuri bey ve diğer stajyer arkadaşlarla tanışıp iş dağılımını gerçekleştirdik. Diğer stajyer arkadaşlarımızla birlikte yazılım, kurulum, pazarlama ve medya ekibi olarak gruplara ayrıldık. Daha sonraki haftalarda ise kendi departmanımla görev dağılımlarını yapıp, diğer departmanlardaki stajyerlerle ise farklı projeler üzerinde çalıştık. Aynı zamanda stajyer arkadaşlarımızla haftasonlarında diğer ülkeleri gezme fırsatımız oldu.

Aynı zamanda Almanya, birçok endüstride lider konumda olan bir ülke. Burada staj yaparak, seçtiğimiz alanda uluslararası standartlara uygun şekilde eğitim alma ve gerçek dünya deneyimi kazanma fırsatı bulduk. Almanya'nın zengin kültürünü ve tarihini görmüş olduk. Yabancı insanlarla iletişim kurarak Almanca pratiği yapma şansımız oldu. Her anlamda deneyim dolu bir staj dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim.