Eyfel Kulesine Nasıl Ucuz ve Hızlı Çıkılır?

Eyfel Kulesine Nasıl Ucuz ve Hızlı Çıkılır?

Avrupa’nın ikonikleşmiş sembollerinden olan Eyfel Kulesi tartışmasız birçok insanın en çok ziyaret etmek istediği yerler arasında. Eğer yolunuz Fransa’da Paris’e düştüyse mutlaka Eyfel Kulesine çıkmak istediğinizi düşünüyoruz ve bu yüzden sizlere Eyfel Kulesine nasıl uygun fiyatlara çıkabilirsiniz ve hangi adımları uygulamanız gerekli bunlardan bahsedeceğiz.

İlk olarak sizlere tavsiyemiz; eğer sıra beklemek istemiyorsanız zirveye çıkmak için alacağınız bileti internet üzerinden satın almanız. Çünkü Eyfel Kulesinin 4 ayağının içinde giriş için 4 adet bilet satış ofisi bulunmakta ama buna rağmen turistik bir alan olması ve şehrin merkezinde bulunuyor olması nedeniyle çok fazla ziyaretçinin vermiş olduğu zorluklar var. Bunlar arasında alacağınız biletlerin bitmesi hatta size sıra gelmemesi gibi olaylar yaşamanız muhtemel. Bu tür durumlar yaşamamak için yaptığınız Paris gezisine Eyfel Kulesini eklemek istiyorsanız biletlerinizi online olarak web sitesinden almanızı tavsiye ederiz. Fiyat olarak hem gidip almak hem de online satın alımlar arasında hiçbir fark bulunmuyor. Bu biletlerin sizlere artısı eğer Paris’te kısıtlı süreniz varsa bilet sırası beklemeden Eyfel Kulesinin tadını çıkartabilirsiniz.

Biletinizi Eyfel Kulesine ait resmi web sitesinden hızlı ve güvenli bir ödeme yaparak satın alabilirsiniz ayrıca buradan alacağınız biletlerde bütün bilet opsiyonlarını rahatça görüp istediğiniz bilete daha iyi karar verebilirsiniz.

Eyfel Kulesinde biletler kişisel ve profesyonel kullanım için ikiye ayrılmış durumdadır. Profesyonel kullanım çoğunlukla saat ve kullanım amacına bağlıdır o yüzden eğer normal bir Eyfel gezisi yapmak istiyorsanız almanız gereken bilet kişisel olmalıdır. Ayrıca eğer bir tur şirketi ile gidiyorsanız Eyfel Kulesi biletiniz tur şirketinizin anlaşmasına göre daha uygun fiyatlar ile size ulaşabilir.

Biz bu yazımızda tüm biletlerin özellikleri ve fiyatlarından bahsetmek yerine sizlere en hızlı ve ucuz nasıl çıkabileceğinizi ve bu ucuzluktan faydalanmak için hangi bileti almanız gerektiğini anlatacağız.

İster internet sitesinden ister kule altında bulunan gişelerden bilet alın. Alacağınız biletlerin Kombine bilet olmasına dikkat etmeniz gerekli ayrıca biletler fiyat tarifesi olarak yetişkin, öğrenci ve çocuk bileti olarak üçe ayrılmıştır. Sizlere tavsiyemiz eğer uluslararası bir öğrenci kartına sahipseniz, öğrenci bileti alarak giriş yapmanız.

Şimdi sizlere önerdiğimiz bilet türlerine geçelim;

Öğrenci olarak alacağınız biletler eğer zirveye çıkmak istiyorsanız 9,90 Euro Kombine biletini tercih etmeniz olacaktır. Bu bilet türünde Eyfel Kulesinin 2. katına kadar merdiven 2. katından sonra asansör ile zirveye ulaşma şansınız var. Ayrıca biletler arasında merdiven kullandığınız için diğer biletlere nazaran daha uygun fiyata bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere Eyfel kulesine nasıl daha hızlı ve ucuz çıkabilirsiniz bunu anlattık. Eğer yolunuz bir gün Paris’e düşerse mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almalı.