Erasmus'ta Kullanabileceğiniz Faydalı Uygulamalar

· 2 dakika okuma süresi
Erasmus'ta Kullanabileceğiniz Faydalı Uygulamalar

Merhaba, bu yazımda sizlere yurt dışında, özellikle Almanya’da Erasmus yaparken kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsedip, tavsiyeler vereceğim.

DB (Deutsche Bahn) Navigator

Almanya altyapı olarak gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahiptir. Gün içinde bu toplu taşıma ağının farklı araçlarını kullanarak aktarma yapmanız gerekebilir. Toplu taşıma ağı ilk başta karışık gelse de DB Navigatör uygulaması ile güncel bilgileri takip edebilir ve gitmeniz gereken yere ulaşmak için kullanmanız gereken toplu taşıma ağlarını; alternatif rotaları ile birlikte görebilecek, olası aksaklıklardan haberdar olabileceksiniz.

Hopper

Hopper’a uçuş rotanızı girdiğinizde bu rotalar arası uçan uçak şirketlerinin fiyatlarını ve tarihlerini analiz ederek, derli ve toplu şekilde önünüze sunmakta. Ayrıca sunduğu bu verilere göre en uygun uçuş fiyatlarını takip edebilir, biletinizi almak için en uygun zamanı bekleyebilir ya da fiyatlarda bir değişim olduğunda size bildirmesi için bildirimleri aktifleştirebilirsiniz.

City Seeker

Erasmus için geldiğinizde tabii ki de öğrenim veya staj göreceğiniz yerler ile sınırlı kalmak istemeyecek ve boş vakitlerinizde Avrupa’nın farklı şehirlerini muhtemelen görmek ve deneyimlemek isteyeceksiniz. Fakat zamanınızın kısıtlı olduğunu da düşünürsek gezilerinizi planlamak, en azından daha verimli bir şekilde çevreyi tanımak isteyeceksiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek City Seeker uygulaması sayesinde gideceğiniz şehirlerin turistik ve görmeye değer yerlerini, kafe ve restoranlarını, kalabileceğiniz hotel ve benzeri yerleri ve daha birçok yerleri farklı kategoriler altında kolayca ve rahatça bulabilir, gezi planınızı buna göre yapabilirsiniz.

Lonely Planet

Lonely planet adeta cebinizde taşıyabileceğiniz bir tur rehberi, bünyesinde bulunan bir sürü tur kitapçığı sayesinde gezeceğiniz şehirlerde müzeleri kolayca bulabilir ve bu müzelerin ne müzesi olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz

PackPoint

Packpoint ile yolculukta kullanmanız gereken eşyaları ve çantanızı çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Uygulamaya gideceğiniz şehri veya bölgeyi girdiğinizde yanınızda ne götürmeniz gerektiğini o bölgenin koşullarına, yapacağınız aktiviteye ve özellikle hava durumuna göre planlayıp size adeta yol göstermekte ve kısıtlı depolama alanınızı daha verimli kullanmanızı sağlamakta.

Airbnb

Birçok öğrenci için kalacak yer ayarlamak, yapılması ve planlaması gereken ilk kısımlarından biri. Airbnb ile hotellerden hostellere hatta evlere ve odalara kadar birçok seçenek bulabilir, sunduğu imkanları ve içerikleri öğrenebilir, özellikle oda kiralayacaksanız oda sahibi hakkında bilgi edinebilir ve hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz.

Related Articles

Erasmus Hibesine Dair Merak Edilen Her Şey
· 3 dakika okuma süresi
Erasmus Adı Nereden Geliyor?
· 2 dakika okuma süresi
Neden Erasmus?
· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da Toplu Taşıma
· 2 dakika okuma süresi