Erasmus Staj Yeri Bulabileceğiniz 6 Web Sitesi

· 2 dakika okuma süresi
Erasmus Staj Yeri Bulabileceğiniz 6 Web Sitesi

Herkese Merhaba! Erasmus stajı yapmak istiyorum ama staj yeri bulamıyorum diyorsanız bu yazı tam size göre. Bugün sizlere Erasmus stajı kapsamında yurt dışında staj bulabileceğiniz web sitelerini derledim. Keyifli okumalar!

1. Internships

Uluslararası staj ilanlarını bulabileceğiniz site 2010 yılında kurulmuştur. Öğrencileri ve staj imkânı sunan şirketleri bir araya getiren en büyük platformlardan bir tanesidir. Yaz stajları, lise stajları, mühendislik stajları, online staj olmak üzere çok farklı alanlarda ve farklı lokasyonlardaki staj ilanlarına erişebilirsiniz.

Internships için buraya tıklayabilirsiniz.

2. InternQueen

Özellikle Amerika’da staj bulmak isteyen kişiler bu siteye göz atabilirler. Birçok alanda staj ilanı bulabileceğiniz bu sitede aynı zamanda Erasmus sürecini kolaylaştırıcı blog yazılarına da ulaşabilirsiniz. “Get Advice” butonuyla birlikte çok farklı alanlarda staj tecrübelerini okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.

InternQueen için buraya tıklayabilirsiniz.

3. ErasmusIntern

Yurtdışında staj yapmak isteyen öğrencilerin kendi profillerini oluşturabileceği, şirket ve kurumların da staj teklifleri yapabileceği bir sitedir. Aynı zamanda şirket ve kurumlar açık pozisyonları ücretsiz olarak yayınlayabilir ve aldıkları başvuruların açtıkları pozisyona uygun olup olmadığını görebilirler. İngilizce ve Türkçe dil seçeneklerine sahip olan site yılda 180.000 öğrenciye hizmet vermektedir.

ErasmusIntern için buraya tıklayabilirsiniz.

4. GoAbroad

GoAbroad yurt dışındaki online staj ilanlarını kullanıcılara sunmaktadır. Staj bulmanızın yanı sıra aynı zamanda online kurs, programlar ile kişisel gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Online gönüllülük programlarına katılarak da çeşitli projelerde yer alabilir ve networkünüzü de genişletebilirsiniz. Staj ilanlarındaki en son güncellemeleri keşfetmek için GoAbroad sitesini ziyaret edebilirsiniz.

GoAbroad için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Idealist

Farklı meslek grupları için de birçok staj imkânı sunan sitede aynı zamanda profesyonel iş ilanlarına da ulaşabilirsiniz. Lisans programlarını düşünenlerin de mutlaka bakması gereken sitelerin başında geliyor. Idealist sitesini diğer sitelerden ayıran bir özellik ise karşılıklı yardım gruplarının bulunmasıdır. Bu gruplar ile yerel kuruluşlara, vakıflara ve yardım organizasyonlarına katılabilirsiniz.

Idealist için buraya tıklayabilirsiniz.

6. AfterCollege

15 yıldır hizmet veren AfterCollege, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için kariyer fırsatları sunuyor. 25.000’den fazla işverenin olduğu, 2.000’den fazla kolej ve üniversite imkânı bulunan sitede her yıl 5.000.000’den fazla öğrenciye ulaşılmaktadır. AfterCollege de mutlaka ziyaret etmeniz gereken sitelerden bir tanesi.

AfterCollege için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu siteleri güncel olarak takip etmek Erasmus stajı hakkında bilgi sahibi olmak için oldukça faydalı olacaktır. Tüm web siteleri açıklamaların altında bulabilirsiniz. Yeniden görüşmek üzere!

 

Related Articles

Teknoworld Erasmus Stajı
· 1 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus+ Staj Deneyimim
· 2 dakika okuma süresi
Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Firması'nda Pazarlama Stajım
· 2 dakika okuma süresi
Erasmus Hibesine Dair Merak Edilen Her Şey
· 3 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Staj
· 2 dakika okuma süresi