Düsseldorf’ta Ne Yenir Ne İçilir?

· 1 dakika okuma süresi
Düsseldorf’ta Ne Yenir Ne İçilir?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Almanya’nın Düsseldorf şehrinde beğendiğim yemek ve içeceklerden bahsedeceğim. Birası, atıştırmalıkları ve daha birçok yiyecek ve içeceğiyle beni etkileyen şehirde özellikle unlu mamullerini fazlasıyla beğendiğim bu listeyi gelin hep beraber inceleyelim.

1- Brezel

Kahvaltı için sık sık aldığım bu simidi hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Un ve mayadan yapılan bu harika yiyecek, çay ve peynir ikilisinin yanına çok yakışıyor.

2- Currywurst

Almanya’da sıkça görebileceğiniz ve çoğu domuz etinden yapılan sosisli yemekler arasında yerini alan Currywurst; pişirildikten sonra ketçaba bulanıp üzerine toz köri serpilerek yapılıyor. Grill etkinliklerinin de vazgeçilmezi olan Currywurst Almanya’nın tercih edilen atıştırmalıklar arasında.

3- Flönz

Alman mutfağına ait bir sosla hazırlanan başka bir sosis türü olan Flönz’ü Köln’de yemek daha iyi olsa da Düsseldorf’ta da bulabilirsiniz.

4- Weihenstephan Hefe Weissbier, 5.4% alkol

Biraz baharatlı olsa da epey ferahlatıcı olan ve dünyanın en eski bira fabrikası Weihenstephan’da üretilen bu bira da tatmanız gereken lezzetlerden. Çoğu markette bulabilirsiniz.

5- Schnitzel

Avusturya’ya özgü bir yemek olduğunu düşündüğümüz bu yemek aslında bakarsanız İtalyan kökenlidir. Almanya’da ise Avustarya’dakiler gibi domuz eti ile yapılan Schnitzel; geleneksel restoranların menülerinde yer edinmiş ve fazlasıyla tercih ediliyor.

6- Berliner

Unlu mamuller içinde en sevdiğim pastalardan birisi Berliner oldu. İçinde reçel konup üstüne karamelize şeker dökülen bu Alman pastasını muhakkak denemenizi öneririm.

7- Pommes

Hollanda’nın meşhur patates kızartması olan Pommes; üstüne Joppiesaus çeşnisi dökülerek servis edilen çok lezzetli bir atıştırmalık. Fiyatı da uygun olan bu atıştırmalığı muhakkak deneyin.

Düsseldorf’ta geçirdiğim süre boyunca kolayca bulunabilen ve denemeye değer yiyecek ve içecekleri sıraladım. Umarım siz de beğenirsiniz, şimdiden afiyet olsun.

Related Articles

Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Alman Kültürüne Kısa Bir Bakış
· 2 dakika okuma süresi
Strazburg'da Bir Gün
· 3 dakika okuma süresi
Düsseldorf'ta Ücretsiz Müze Gezmek!
· 4 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Staj
· 2 dakika okuma süresi