Düsseldorf-2

Düsseldorf-2

  Yeniden merhaba arkadaşlar! Size daha önce Düsseldorf'tan bahsetmiştim. Bugün ise daha önceki bloğumda kabaca bahettiğim Little Tokyo, araba müzesi olan Classic Remise ve alışveriş caddesi olan Königsallee'den bahsedeceğim.

  Öncelikle Düsseldorf'a gitmek için Wuppertal - Düsseldorf arası tren biletimi aldım. Eğer aylık abonelik biletiniz yoksa bu size 6 Euroya mal olacaktır. Biletimi aldıktan sonra ilk olarak Classic Remise'ye gittim. Burası çoğunlukla eski araçların ve motorların bulunduğu 2 katlı bir araba müzesi. Benim arabalara özel bir merakım olmamasına rağmen buradaki tarih çok ilgimi çekti. Ve arabaların içini incelerken kendime acaba bu arabayı kimler kullanmıştır, bu arabada ne maceralar yaşanmıştır gibi soruları sormama sebep oldu.  Aynı zamanda geçmişten günümüze dizayn değişiklerini görmek de  keyifliydi.

  Daha sonra lüks ve karşılanabilir birçok mağazaya ev sahipliği yapan Königsalee'ye gittim. Alışveriş yapmaya ihtiyacınız varsa Königsallee bunun için gelmenizi önereceğim bir yer. Ayrıca ortadan geçen nehir, içindeki ördekler ve suyun üstüne düşen yapraklar ile birlikte çok güzel bir manzara yaratıyor.

  Son olarak buraları gezdikten sonra daha önce de geldiğim fakat bir yerde oturma fırsatı bulamadığım Little Tokyo'ya geldim. Buradaki bir sürü güzel restorandan hangisine otursam seçmek zordu. Ama en sonunda hem içeride hem dışarıda oturabileceğiniz Eat Tokyo adlı mekana oturdum. Burada bir çorbanın ardından gelen ve çok doyurucu olan bir tabak yedim. Tabakta pilav, çıtır tavuk, salata, 2 sushi ve tofular vardı. 2 kişi bile yenilebilecek lezzetli bir tabaktı. Fiyat olarak da 11 Euro tutu. Diğer restoranların fiyatlarını bilmesem de bana fiyat performans olarak çok iyi geldi.

  Başka bir Düsseldorf yolculuğum da böyle geçti. Eğer siz de buraya gelirseniz söylediğim yerleri deneyebilirsiniz. Hoşçakalın!