Almanya'da Toplu Taşıma

Almanya'da Toplu Taşıma

Alman toplu taşıma sisteminde yaygın olarak kullanılan beş farklı ulaşım yöntemi vardır.

S-Bahn

S-Bahn, Schnellbahn veya Stadtschnellbahn'ın (şehir içi hızlı tren) kısaltmasıdır ve adından da anlaşılacağı gibi, toplu taşımanın en hızlı şeklidir. Şehir merkezi ve ana tren istasyonunu birbirine bağlayan daha geniş bir metropol bölgesine hizmet eder. S-Bahn, yeşil bir arka plan üzerinde beyaz bir "S" ile gösterilir.

U-Bahn

U-Bahn veya Untergrundbahn , metrodur .Almanya'daki U-Bahn'ın sembolü genellikle mavi bir işaret üzerinde beyaz bir "U" dur.

Tramvay ( Straßenbahn )

U-Bahn ile otobüs arasında bir yerde bulunan tramvaylar ( Straßenbahnen ) ABD'de "sokak arabaları" olarak bilinir. Normal yolların yanında raylar üzerinde seyahat ederler ve şehir merkezi bölgelerinde birden fazla durakları vardır. Almanya'da tramvay durakları genellikle otobüs duraklarıyla birleştirilir ve kırmızı bir arka plan üzerinde “Tramvay” kelimesiyle gösterilir.

Otobüs

Otobüsler, birçok Alman kasaba ve şehrinin ana dayanağıdır, daha uzak yerleri birbirine bağlar ve diğer ulaşım biçimlerinin çalışmayı bıraktığı geceye kadar çalışır (S-Bahn ve U-bahn trenleri genellikle hafta sonları daha büyük şehirlerde tüm gece boyunca çalışır) . Genellikle her 300 metrede bir düşen otobüs durakları vardır.

Trenler

Almanya'da çoğu tren hizmetini yürüten şirket olan Deutsche Bahn tarafından işletilen bölgesel trenleri de içerir . Bölgesel trenler, birden fazla duraklı RB (Regionalbahn ) veya daha hızlı ve daha az durağa sahip   RE ( Regionalexpress ) şeklindedir.