Almanya'da Staj ve Kurulum Ekibi

Almanya'da Staj ve Kurulum Ekibi

Herkese merhaba. Almanya’ da yapmakta olduğum stajımdan bahsetmek istiyorum. Stajımda kurulum departmanında yer alıyorum. Kurulum departmanından genel olarak bahsedecek olursak , ekiple birlikte kamera ve güvenlik sistemleri kurulumu , onarımı , arıza tespiti gibi uygulamalar yapılmaktadır. Öncelikle işe başlamadan önce lazım olabilecek eşya ve gereçleri bir takım kutusuna koyarak kutularımızı hazırladık. İş sahasında bize lazım olabilecek materyalleri koyduk. Daha sonra ilk iş yolculuğumuzda bir kamera arızası tespit ettik. Hangi kamera olduğunu ve ne olduğunu sistem odasından anlamaya çalıştık. Daha sonra kamerayı bulduk ve ekipmanlarımızla birlikte arızasını bulmaya çalıştık. Sorunun güç kaynağından olduğunu tespit ettik.

Yeni bir güç kaynağı bağlayarak sorunu çözmüş olduk. Bu stajda bu arızaları görerek pratik çözümün nasıl üretileceği hakkında da bilgi sahibi olduk. Burada çalışırken Almanların iş hayatını da yakından görmüş ve tanımış olduk. Gerçekten çok titiz ve kurallı çalışan Almanlar işlerini büyük bir özveri ile yapıyor. Yaptıkları işte güvenliğe çok önem veren Almanlar , işi de bir o kadar sağlam ve temiz yapıyor. Böylesine yakın bir çalışma da gerçekten keyif verici. Almanların genel olarak bir işte çalışırken kullandığı malzemeler de oldukça dikkat çekiciydi. Çünkü malzemeler kendinden iş güvenlikli ve sorunu çözecek malzemelerdi. Adeta başka bir parçaya ihtiyaç bile duymadan takım çantalarındaki malzemeler ile sorunu çözüyorlardı. Çalışmaları ve stilleri gerçekten güzeldi.

Biz de diğer arızalara doğru yola koyulmaya başladık. Yeni bir yere güvenlik sistemi kurulumu için gittik. Sistemin nasıl kurulacağı ile ilgili düşündük. Çizimi gerçekleştirdikten sonra kablo ve hat çekimi gibi işlemlere başlayacağız. İleriki haftalarda kurulum ekibiyle devam edeceğiz. Görüşmek üzere.