Almanya’da Staj Teknoservice – Kurulum Ekibinde Üçüncü Hafta

Almanya’da Staj Teknoservice – Kurulum Ekibinde Üçüncü Hafta
Photo by Clint Bustrillos / Unsplash

Bu hafta yaptığımız çalışmada geçmiş haftalardan farklı olarak kamera sistemleri yerine güvenlik sistemleriyle alakalı bir çalışma gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalarda daha önce de çalışmalar gerçekleştirdiğimiz ERDEMLİ market zincirinin en büyük deposunda yürüttük.

Daha önce yine firmamız tarafından kamera kurulumu gerçekleştirilen bu alanda güvenliği arttırmak adına AJAX marka ürünleri içeren güvenlik sistemlerini kurduk. Kuruluma başlamadan önce genel olarak alanda dolaşarak bir planlama oluşturduk. Bu planlamaları yaparken olası risk noktalarını göz önünde bulundurduk. Ayrıca cihazlarımızı yerleştirirken önleri kapanmayacak şekilde bir olan noktalar olmasına dikkat ettik.

Yaptığımız bu planlama sonrasında cihazların yerleşimine başladık. Cihazları yerleştirirken 12V güç gerektiren cihazlar için ayrıca güç kablosu çektik. Cihazların yerleşimini yaparken ayrıca kurulumlarını da gerçekleştirdik. Kurulum esnasında her cihazın merkez ile olan haberleşmelerine dikkat ettik, cihazların sinyallerini tekrar teyit ettik. Sonrasında cihazların arkasındaki QR kodu okutarak uygulama üzerinden sisteme tanıttık ve uygulama üzerinden gerekli kurulumlarını gerçekleştirdik. Bu çalışmaları yaparken AJAX firmasının lazer sensörü, görüntü sensörü, alarm, dağıtıcı gibi elemanlarını kullandık.

Yaptığımız çalışmalar sonrasında ekipmanları test ederek kurulumu tamamladık.