Almanya'da Ne Yenir?

· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da Ne Yenir?

Almanya her ne kadar mutfağıyla ünlü bir ülke olmasa da oldukça lezzetli ve geleneksel yemekleri mevcut. Almanya’da ne yenir yazımızı okumadan Almanya’ya gittiğinizde bu listedeki yemekleri denemeden dönmeyin. Not: Yemeklerin bir kısmı domuz eti ürünleri içermektedir.

Almanya’da Ne Yenir?

1) Bratwurst

Currywurst

Almanya’da ne yenir sorunuzun ilk yanıtı, Almanya yemekleri denince aklımıza ilk gelen ürün sosis olmalıdır. Bratwurstlar domuz etinden yapılan kalın ve büyük sosislerdir. Festivallerde ve sokak büfelerinde sıklıkla satılırlar, oldukça doyurucu ve lezzetlilerdir. Aynı zamanda Almanya’da tüm marketlerde konserve ve taze olarak da satılmaktadırlar.

2) Currywurst

Currywurst, kızarmış domuz sosisinin üzerine ketçap ve toz halinde köri serpilerek servis edilen yanında da ekmek veya patates kızartması ile genellikle bira tüketilen bir yemek türüdür. Almanya’da sokak büfelerinde en çok göreceğiniz fast food üründür.

3) Brezel

Almanya'da Ne yenir Brezel

Brezel yani Pretzel, kıvrılarak şekil verilmiş ve fırında pişmiş bir ekmek çeşitidir. Almanya’da Tüm pastanelerde bulmak mümkündür, tadı ilk deneyenler için biraz tuzlu gelebilir ancak şekerli, peynirli, çikolatalı türleri de vardır.

4) Spätzle

Etsiz sayılı alman yemeklerinden birisidir. Yumurtalı yoğun bir erişte türüdür, genellikle peynir ve soğan ile servis edilir. Ana yemek veya da ana yemeğin yanında ara yemek olarak da yenilebilir.

Almanya'da Ne yenir Currywurst

5) Bratkartoffeln

Bratkartoffeln, Alman patates kızartması olarak da bilinir. Bazen soğan, biber, yeşillik ya da domuz pastırması ile de servis edilebilir. Patatesler genellikle iri doğranmıştır. Yanında bira tüketilmesi oldukça keyif veren bir yemektir 🙂

Related Articles

Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Alman Kültürüne Kısa Bir Bakış
· 2 dakika okuma süresi
Strazburg'da Bir Gün
· 3 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Staj
· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi