Almanya'da En Ucuz Sim Kartı: Sim.de

Almanya'da En Ucuz Sim Kartı: Sim.de
Photo by Brett Jordan / Unsplash

Almanya'da erasmus programına katılan öğrenciler için uygun fiyatlı ve avantajlı bir sim kart bulmak büyük önem taşır. Bu yazıda, Sim.de firmasının erasmus öğrencileri için sunduğu ucuz sim kartı seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Çekim kalitesi olarak ALDI ve LIDL gibi benzerlerinden hiçbir farkı bulunmamakta ve bazı yerlerde daha iyi çekmektedir.

Sim.de ile Uygun Sim Kartı Seçenekleri

Sim.de, erasmus öğrencilerine yönelik olarak sunmuş olduğu paketler ile uygun fiyatlarla kaliteli hizmet sunmaktadır. İşte Sim.de'nin uygun sim kartı seçenekleri:

  1. SUPER-DEAL: Sadece kısa bir süre için geçerli olan bu paket ile 5 GB internet kullanım hakkı elde edersiniz. Ayrıca, sınırsız telefon görüşmeleri, SMS ve Avrupa Birliği içerisinde pakedinizi kullanabilme seçenekleri de dahildir. Aylık €4,99 ücreti ile buraya tıklayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.
  2. TOP-DEAL: Yine sınırlı bir süre için geçerli olan bu paket ile 16 GB internet kullanım hakkı elde edersiniz. Ayrıca, sınırsız telefon görüşmeleri, SMS ve Avrupa Birliği içerisinde pakedinizi kullanabilme seçenekleri de dahildir. Aylık €7,99 ile buraya tıklayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.
  3. MEGA-DEAL(En avantajlısı bize göre): Bu paket ile 30 GB internet kullanım hakkı elde edersiniz. Ayrıca, sınırsız telefon görüşmeleri, SMS ve Avrupa Birliği içerisinde pakedinizi kullanabilme seçenekleri de dahildir. Aylık €12,99 ücreti ile buraya tıklayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.
  4. HAMMER-DEAL: Bu paket ile 40 GB internet kullanım hakkı elde edersiniz. Ayrıca, sınırsız telefon görüşmeleri, SMS ve Avrupa Birliği içerisinde pakedinizi kullanabilme seçenekleri de dahildir. Aylık €16,99 ücreti ile buraya tıklayarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz.

Not: Paket detayları ve fiyatlar zamanla değişebilir. Güncel bilgilere Sim.de'nin web sitesinden ulaşmanızı öneririz.

ALDI TALK veya Diğer Operatörlerden Geçiş Seçenekleri

İster ön ödemeli, ister belirli süreli bir sözleşmeniz olsun, numaranızı sim.de'ye taşıyabilirsiniz. Öncelikle yukarıdaki paketlerden birisini seçerek kaydınız esnasında eski telefon numarasından geçiş yapacağınız seçeneğini işaretleyin.

Sözleşmesiz Taşınabilirliği

Bu seçenek için eski operatörünüzde ile "numara taşınabilirliği"(Almancası: vorzeitigen Rufnummernmitnahme) onayını almış olmanız gerekmektedir. Geçişiniz numara taşınabilirliğinden etkilenmez ve eski numaranızla yeni operatörünüzde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bunun için google'da operatör adı Rufnummernmitnahme olarak arama yaparak( örneğin vodafone Rufnummernmitnahme) gerekli detaylara ulaşabilirsiniz. ALDI TALK için aşağıdaki başlıktaki adımları uygulayabilirsiniz.

Sözleşme Bitiminde Numara Taşınabilirliği

Mevcut sözleşmenizin sonunda numaranızı sim.de'ye taşıyabilirsiniz. Sözleşme bitiminden en erken 120 gün önce numara taşınabilirliği başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer sözleşmenizi zaten sonlandırdıysanız, sözleşmenin bitiminden sonraki 85 gün içinde numara taşıma işlemi yapabilirsiniz.

ALDI TALK Numaramı Ücretsiz nasıl taşırım?

Öncelikle sim.de üzerinden size uygun pakedi seçerek sipariş sırasında eski numaradan geçeceğinizi seçin. Bunu seçtiğinizde Sim.de sizin adınıza ALDI TALK ile iletişime geçip neredeyse tüm süreci üstleniyor.

Siparişinizin hemen sonrasında Aldi Talk'tan bu formu doldurmalısınız ve alditalk@eplus.de adresine göndermelisiniz. Böylelikle formu doldurarak numaranızın yeni sağlayıcıya verilmesini kabul etmiş olursunuz.

Numaranızın transferi ÜCRETSİZDİR.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

1) Buraya tıklayarak avantajlı paket sayfasına ulaşabilirsiniz.

2) Buradan örneğin MEGA-DEAL, Konratsız tek seferlik 19,99€ ödemeyle aylık 12,99 Ödeme seçeneğini seçtim.

3) Gelen seçeneklerden 40 GB istemiyorsanız ve 30GB ile devam etmek istiyorsanız aşağıdaki siyah butonu seçebilirsiniz.

4)
1. Eğer ilk defa bir Simkart alıyorsanız seçeneği seçmelisiniz.
2.Eğer numaranızı kendiniz özel seçmek istiyorsanız tek seferlik 19,99€ ödemelisiniz)
3. Numaranızı taşımak istiyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz. ardından açılan bölümde:
4. Eğer sözleşmeniz varsa ve sözleşme sonunda geçişi planlıyorsanız burayı seçiniz.
5. Hemen taşımak istiyorsanız bu seçeneği seçiniz.
6. Ardından bu kısma şuanda kullandığınıztelefon numaranızı yazınız.
7. Buradan şu anda kullandığınız numaranızın olduğu firmayı seçiniz. Örneğin ALDI TALK.
8. Eğer şirket sahibi değil, kişisel kullanıcıysanız burayı seçiniz.
9.Son olarak burayı onaylayarak aşağıdan devam ediniz.

5)
1. Eğer ikinci bir sim kartı istiyorsanız bu seçeneği seçebilirsiniz. Aylık ödemesi 2,95€ buna ek olarak tek seferlik 4,95€)
2. Bu fatura seçeneğiniz. eğer ayrıntısız bir fatura istiyorsanız ilk seçeneği seçiniz. eğer tüm ayrıntıları barındıran bir fatura istiyorsanız son seçeneği seçiniz.(einen Einzelverbindungsnachweis (vollständig))
3. Buradan farklı avantajları isteğinize göre seçebilirsiniz. Ancak tavsiye etmiyorum hepsi abonelik modelli ve iptal etmesi zaman alıyor).
4. Buraya tıklayıp devam edebilirsiniz.

6)Ardından sipariş sayfasına yönlendirileceksiniz ve Zur Bestellung butonuna tıklayınız.

7) Bilgilerinizi aşağıdaki gibi doldurunuz.

8) Sonraki adımda işlemi onaylarak siparişiniz onaylayınız. Sonrasında sim kartınız adresinize tahmini 1 hafta içerisinde ulaşacaktır. ALDI TALk'tan geçiş süreci de 10 gün içerisinde tamamlanır. Benim 1 haftada tamamlanmıştı. 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Son olarak android veya iphone uygulama marketlerinden Sim.de uygulamasını indirerek kullanım miktarınızı ve faturalarınızı inceleyebilirsiniz.

Her türlü sorunuzu bu yazı altındaki yorum kısmından veya iletişim sayfasından sorabilirsiniz.