Yurt Dışına Taşınmak İstemenizi Sağlayacak 6 Kitap

Yurt Dışına Taşınmak İstemenizi Sağlayacak 6 Kitap

Yurt dışına taşınma kararını düşünüyorsanız eğer bu kararın hayatınızı sonsuza dek değiştireceğini unutmayın. Fırsatınızı staj, iş ya da eğitim ile yakalayabilir veya sadece küçük bir senaryo değişikliğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle bir göçmen olarak yaşamak, hem kurgu türlerinde olsun hem de kurgu dışı türlerinde olsun birçok kitapta yazılmıştır. Herhangi şehir veya ülke hakkında gerçek bir fikir sahibi olmak istiyorsanız eğer doğru yerdesiniz.
İşte size kesinlikle yurt dışına taşınma isteği uyandıracak kitapların listesi!

İTALYA

Eat, Pray, Love (Elizabeth Gilbert)

Dünya çapında en çok satan ve popüler bir kitap olan Eat, Pray, Love; bir kadının kendini arayışını anlatıyor. İlk durağı, Trastevere olan ve şehri dolaşarak, yemek yiyerek vakit geçirdiği Roma, İtalya’dan sonra Hindistan ve Endonezya’ya taşınır, burada önce kendini bulur, sonra aşık olur.

II Bel Centro (Michelle Damiani)

Amerikalı psikolog Michelle Damiani ve eşi, bir süreliğine Umbria’daki bir köye taşınır. Damiani her gün yeni hayatı hakkında blog yazar ve sonra bu yazılarını kitaba dönüştürür. Sizin ve aileniz için yeni bir kültüre daldığınızda neler olduğunu öğrenmek adına ilginç bir kitap.

Toskana Güneşi Altında: İtalya’da Evde (Frances Mayes)

Ünlü şair ve gezi yazarı Frances Mayes, Toskana’daki eski bir İtalyan villasını satın alıp yenilemeye karar verir. Oradaki kırsallığın zevkini keşfeder ve basit bir hayat için İtalya’ya taşınır. Kitapta, o tuhaf İtalyanlarla uğraşmaktan bahçede sıkı çalışmaya kadar her şeyi anlatıyor. Sonuç olarak, bu kitap, bu bölgeye gerçekten aşık olan birinden Toskana’nın kültürel bir kutlamasıdır diyebiliriz.

Birleşik Krallık 

Küçük Bir Adadan Notlar: İngiltere’de Yolculuk (Bill Bryson)

Küçük Bir Adadan Notlar’da Bryson, Birleşik Devletler’e geri dönmeden önce sizi Birleşik Krallık’ın doğusundan, batı kıyısına doğru bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Fransa

Paris’ten Yedi Mektup: Bir Anı (Samantha Vérant)

Elizabeth Gilbert’in Eat, Love and Pray’in başındaki gibi, Samantha’nın hayatı darmadağın olmaktadır. İşsiz, borç içinde ve kendini sıkışmış hissetmektedir. Ta ki 19 yaşındayken Paris’te tanıştığı  Fransız Jean-Luc’tan gelen yedi eski aşk mektubunu bulana kadar.

Aylaklık: Uzun Vadeli Dünya Seyahati Sanatına Nadir Bir Rehber (Rolf Potts)

Gerçekten hiçbir yere yerleşmeden uzun bir süre seyahat etmek istiyorsanız eğer, bu kitap muhtemelen okuyabileceğiniz en iyi kitaptır. Kitaptaki her şey, altı haftadan iki yıla kadar dünyayı kendi zamanınıza ve şartlarınıza göre keşfetmek için yola çıkmakla ilgilidir. Aynı zamanda bu kitap bir rehber değil, seyahate ve nihayetinde yaşama dair yeni bir bakış açısı içermektedir.