Wuppertal'de Gezilecek Yerler

Wuppertal'de Gezilecek Yerler
Photo by Jorgen Hendriksen / Unsplash

Herkese merhaba, bu yazımda Teknoservice'de staj yaparken Wuppertal'de konaklayıp etrafta gezilecek görülecek ne var diye merak edenler için küçük bir gezi rehberi hazırladım:

Wuppertaler Schwebebahn: Şehrin ana cazibelerinden biri olan Wuppertaler Schwebebahn, Wupper Nehri üzerinden geçen bir asma monoray namıdiğer uçan trendir. :) Bu tarihi ve etkileyici ulaşım sistemi benim Wuppertal'deki gözdem oldu bile.

Wuppertaler Schwebebahn

Von der Heydt Müzesi: Bu sanat müzesi, 17 ile 20. yüzyıl arası Avrupa sanatından etkileyici bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Farklı sanat akımlarını ve dönemlerini keşfetmek ve takdir etmek için harika bir mekandır.

Botanischer Garten Wuppertal: Botanik bahçe, çeşitli açık alan bitkileri ve seraları arasında keyifli bir yürüyüş yapabileceğiniz ve envaiçeşit bitki türlerini inceleyebileceğiniz yemyeşil ve keyifli bir mekandır. Doğayı sevenler ve huzur arayanlar için mükemmel bir noktadır.

Wuppertal Hayvanat Bahçesi: Wuppertal Hayvanat Bahçesi özellikle aile ile seyahat edenlerin öncelikli tercihi olsa da çeşitli hayvan türlerini görmekten keyif alan herkese önerilebilecek, ziyaret etmek için eğlenceli ve eğitici bir yerdir.

Wuppertal Opera Binası: Kültürel gösterilere ilgi duyuyorsanız, Wuppertal Opera Binası'ndaki programı kontrol etmekte fayda var. Burası opera, bale ve çeşitli tiyatro gösterilerine ev sahipliği yapıyor.

Engels-Haus: Engels-Haus, ünlü filozof ve siyasi teorisyen Friedrich Engels'in eski ikamet yeridir. Bu müze, Engels'in hayatını ve eserlerini merak edenler için kilit taşı niteliğinde koleksiyonlar sunmaktadır.

Tarihi Eski Şehir (Elberfeld ve Barmen): Elberfeld ve Barmen'in büyüleyici eski şehir bölgelerinde dolaşın. Burası, mimarisi ile sizi kendine çekebileceği gibi; dükkanlarına, kafelerine ve restoranlarına uğramanızı da öneririm.

Heykel Parkı Waldfrieden: Wuppertal'ın biraz dışında kalan bu heykel parkı, doğal bir orman alanında çağdaş sanat eserlerini sergiliyor.

Herkese şimdiden iyi gezmeler dilerim. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...