Kuzey Ren Vestfalya'da yapılacaklar

Kuzey Ren Vestfalya'da yapılacaklar
Photo by 30daysreplay Social Media Marketing / Unsplash

Yeni bir ülkede yaşadığınızda, ister istemez o ülkenin genel özelliklerini merak ediyorsunuz. Biz Kuzey Ren-Vestfalya'da yaşıyorsak diğer federal eyaletler nasıl? Gibi sorular bu makaleyi yazmamda etkili oldu . Almanya'nın resmi adı Federal Almanya Cumhuriyeti'dir. Federal Almanya Cumhuriyeti, 16 federal eyalete bölünmüştür. 16 alt eyaletten 3'ü şehir eyaleti . Şehirler: Berlin, Hamburg ve Bremen.

Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya'nın önemli sanayi bölgesi Ruhr'a ev sahipliği yapan Almanya'nın en kalabalık federal eyaletidir. Türklerin yaşadığı Köln şehri de bu federal devlete aittir. Bu yazımda Kuzey Ren-Vestfalya gezilecek yerleri sıralayacağım:

Köln Katedrali

İlk olarak 12 8 yılında inşa edilen ancak 16. yüzyılın ortalarında durdurulan ve ancak 1880'de tamamlanan bu katedral, tarihin en eski katedrallerinden biridir. en önemlisi Katolik bir kurum olarak kabul edilir. ve Gotik mimari. Almanya'nın en yüksek ikinci, dünyanın en yüksek üçüncü katedralidir. Aslında ziyaret ettiğinizde muhteşem mimarisi ve masif yapısıyla büyüleneceksiniz.

Aachen Katedrali

Charles ve mezarı tarafından yaptırılan bu katedral, Avrupa'nın en eski kiliselerinden biridir. Birçok Alman kralının taç giydiği bu katedral, Alman tarihi için çok önemli.

Classic Remise Düsseldorf

Düsseldorf'taki bu araba müzesine giriş ücretsizdir. İçeride 1920'lerden kalma Rolls-Royces, Bentley ve daha birçok lüks otomobili görme şansınız olacak. İçeride bir de kahve dükkanı var. Burgundy'de bir 1969 Mustang ve 1961 Jaguar E-Type

Alman Dağ Müzesi

Bu, alanındaki en büyük müzedir ve kesinlikle mühendislerin ilgisini çekecektir. Bu Bochum müzesinde madencilik teknikleri ve yöntemleri hakkında bilgi edinilebilir. Müzenin içersinde bir çok simülasyonlar mevcut bunlar  ile madencilerin yaşadıklarını hemen hemen deneyimleyebilirsiniz.