İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama

İngilizce Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama

Günümüz şartları gereğince yabanci dil ögrenmenin kacinilmaz gerekliliginden bahsetmeye gerek yoktur sanirim ? Yeni bir dil ögrenirken farkli zorluklarla karsilassak da günlük hayatimizi kolaylastiran mobil uygulamalar özellikle icinde bulundugumuz Covid-19 döneminde cogumuz evlerden calisirken veya yabanci dil kurslarinin kapali olmasi nedeniyle yabanci dil ögrenmemize yardimci olabilir. Bu mobil uygulamalara Android ve IOS tabanlı uygulama marketleri üzerinden rahatca erisebiliriz.  Sizler icin mobil dünyanin en basarili 10 yabanci dil ogrenme uygulamasini derledim. Keyifli okumalar dilerim.

1.      Duolingo

Duolingo, en popüler bir dil öğrenme uygulamalarinda olup iki markette toplam 300 milyondan fazla indirilme başarısı göstererek bayragi önde tasimaktadir. İngilizce dahil olmak üzere 23 farkli dili desteklemektedir. Duolingo, dil öğrenimine oyun tarzı bir yaklaşım getiriyor. Resimler gösterir, küçük oyunlar oynamanızı sağlar. Temelde dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeye çalışmaktadir. Duolingo‘yu diger uygulamalardan ayiran bir diger ozelligi ise uygulamayi kullanan arkadaşlarınızın ilerlemesini görebilmenizdir.

2.      Babbel

Babbel, İngilizce öğrenmeyi çok daha eğlenceli bir hale getirerek ve motivasyonunuzu arttıran İngilizce öğrenme uygulamalarından biri. Babbel’i cihazimiza indirdigimiz zaman Ingilizce ögretmenin yaninda farkli olarak sizlere 14 farkli dil secenegi ile geliyor. Diger uygulamalardan farki ise bizlere ilgi duydugumuz alanlara odaklanarak günlük hayatta kullanılan konuşma İngilizcesini öğretmekti. Günlük 15 dakikalik kullanimla cok fayda saglayacaksiniz.

3.    Busuu

Yabanci dili en kolay sekilde öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar arasinda Busuu uygulamasıyla devam ediyoruz. Busuu, ana dili İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça olan kişilerden bizlere yabanci dil ögrenme imkani sunuyor. Busuu‘nun diger uygulamalardan farkli İngilizce konuşma pratiği yapmak için ana dili İngilizce olan kişilerle konuşamayi saglamasidir. Bu da konuşma becerinizi geliştirmek için harika bir yöntemdir. Uygulamanın özellikleri arasında, kullanıcının ihtiyacına göre uyarlanmış kurslar ve içerikler bulunmaktadir.

4.      Cake

Listemizde dil öğrenebileceğiniz bir başka uygulama ise ‘Cake’. Cake bizlere yalnızca İngilizce ögrenme imkani sunuyor. YouTube’dan seçilen videolarla günlük hayatta kullanılan benzer İngilizce ifadeleri bir araya getiren Cake, kısa videolarla İngilizce dilinizi geliştirmeyi amaçlıyor. Yapay zeka destegi ile konuşma tanımlama özelliği bulunan bu uygulama, sesinizi kaydederek telaffuzunuzu kontrol edebiliyor. Ayrıca, tekrar dinleyerek daha sonra alıştırma yapmak ihtiyaci duydugunuz veya faydalı bulduğunuz kelimeleri kaydedebiliyorsunuz.

5.      Voscreen

Voscreen Ingilizce ögretmek icin gündemdeki film, dizi, müzik videolari, belgeseller ve cizgi film gibi video kesitleriyle günlük ingilizce calismanizi destekleyerek eglendiririken ogretmeyi hedefleyen bir uygulamadir.