Teknoworld Erasmus Stajı

Teknoworld Erasmus Stajı

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Teknoworld firmasında yaptığım stajım ve süreç hakkında bahsetmek isterim.

Başvuru sürecinde benden video cv ve bazı evraklar istendi, kabul mektubum iki hafta içinde elime ulaştı.

Benim yeşil pasaportum olduğu için vizeye başvurmadan 90 günlük hakkımı kullanarak 3 aylık staja başvurdum. Pasaport kontrolünde;  kabul mektubum, kalacak yer belgem ve iki doz biontech aşımı memura göstererek kolayca ülkeye giriş yaptım.

Staj yaptığımız süre içerisinde staj arkadaşlarımla  ortak paylaşımlı evde kaldık,evden ofise trenle  yarım saat mesafede gayet kolay ulaşım sağladık.

Staj süresince bazı avrupa ülkelerini gezme ve Almanya içinde de  yakın şehirleri gezme fırsatım oldu. Bunlar İtalya-Roma, Fransa-Strasbourg, Hollanda-Amsterdam, Dortmund, Essen, Bochum, Köln, Oberhausen, Duisburg.

Almanya ve Avrupa kültürünü daha iyi tanıyıp deneyimledim. Geçirdiğim her vakitten çok memnun bir şekilde ayrıldım, günün sonunda her şey tecrübe ve farklı deneyimler olarak benim daha çok gelişmemi sağladı.

Staj yapmak isteyen arkadaşlar için tavsiyem  mühendislik ve yazılım üzerine projeleri olup geliştirmek isteyen ya da o alanlarda okuyanların tercih edebilir. Pazarlama ve medya alanında da stajınızı yapabilirsiniz.