Tekno Service'de İlk Haftam ve the Weeknd Konseri!

Tekno Service'de İlk Haftam ve the Weeknd Konseri!
Photo by Anthony DELANOIX / Unsplash

Merhaba! Ben Tekno Service Yazılım Departmanından Alperen. Tekno Service'de dolu dolu geçen gerek çalışmasıyla gerek de Avrupa'yı gezmeye fırsat bulduğum ilk haftamı sizlerle paylaşacağım!

Haftanın ilk günü departman ayrımı olmaksızın ortak bir grup olarak dışarı çıkarak şirketlere hizmet vermeye gittik. 6 kişilik gruplarımızda 3 Kurulumcu, 1 Medyacı, 1 Pazarlamacı ve 1 Yazılımcı bulunuyordu. Grubumuzla birlikte şirketin yer aldığı konuma 49 Euro'luk ticketlarımız ile kolayca tren ile ulaşımımızı sağladık. Ardından orada Nuri Bey ile buluştuk. Nuri Bey ile gerekli planlamaları ve görev dağılımlarını yaptıktan sonra hızlıca işe koyulduk.

Plana yönelik hareket edebilmek için planı ve çizimleri detaylıca hazırlamamız gerekiyordu. Kurulumcu ekip ve Nuri Bey Güvenlik sistemlerinin nasıl yerleşeceğini nasıl implemente edeceğini planlarken yazılımcı olarak ben de hizmet verdiğimiz kurumun planını çizmekle görevliydim. Bu şekilde çalıştıktan sonra gerçekleştirimi yarına kalmıştı ve biz de ilk iş günümüzü bitirmiş olduk. Ardından grubumuzla beraber tekrar tren ile evimize döndük.

Haftanın ikinci günü farklı bir gruptaydım ve bu grubumuzla beraber Dortmund'a gittik. O kurumda da güvenlik sistemi için kablo döşenmesi gerekiyordu. Bu işte ben de görev aldım. Kurulumcularla ve Nuri Bey ile beraber kabloları döşedik ve burada da işimiz bittiğinde tekrar tren ile evimize döndük.

Fakat bugün burada bitmedi heyecanla beklediğimiz The Weeknd konseri için hazırlanıp çıktık. Konser Düsseldorf'ta olduğundan çok yakındı 1 saatte konser alanına ulaştık.

Konser alanına geldiğimizde girişte laptop çantalarını maalesef almıyorlar. Fakat ücretsiz çantanızı bırakabileceğiniz alanlar mevcut çantalarımızı oraya bıraktıktan sonra içeri girdik.

Konser alanına girdiğimizde manzara resmen büyüleyiciydi.

Yerimizi biraz uzun çabalar sonucu bulsak da en sonunda bulup oturduk. Heyecanlı bir şekilde konseri beklerken saat 21.00'da konser başlamıştı.

Konser hepimiz için çok keyifli geçmişti ve çok eğlendik. Bilet fiyatlarına gelecek olursak kişi başı 91 euro ödedik. Fakat her kuruşuna değdi.

Çıkışta çantalarımızı almak için sıraya girdik fakat sıra 1.30 saat sürdü. Bu yüzden eğer gelecek olursanız çantanızı yanınıza almayın! Ardından gece geç saate kaldığımızdan ve trenler iptal olduğundan Wuppertal Vohwinkel'den taksiyle dönmek zorunda kaldık. Taksi 25 euro tuttu. Böylece haftanın ikinci günü de bitmiş oldu.

Hafta içinin kalan günlerinde yazılım departmanı olarak online çalıştık. Bu yüzden çok bir aktivite olmadı. Haftasonu ise Belçika'ya yolculuk yaptım. İlk önce Aachen'a kadar 49 euroluk ticket ile gittim. Aachen'dan Brüksel'e ise flixbus ile 15 euro'ya ulaşımımı sağladım. Brüksel'i, Gent'i ve Antwerp'i gezdim. Belçika küçük bir şehir olmasına rağmen tarihi dokusu ve kültürü çok güzeldi. Kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederim!

Tekno Service'de ilk haftam bu şekilde dolu dolu geçmiş oldu.