Erasmus Learning Agreement Nasıl Doldurulur ?

Erasmus Learning Agreement Nasıl Doldurulur ?

LEARNING AGREEMENT NASIL DOLDURULUR?

  1. Başvuracağınız kurumun web sayfasına girerek ders programını inceleyiniz.
  2. Bölüm koordinatörünüzle görüşerek hangi dersleri alacağınıza karar veriniz.
  3. Learning Agreement'ınızı doldurup imzalayınız ve bölüm koordinatörünüze imzalatınız.

Learning Agreement ne zaman doldurulur?

Learning Agreement Erasmus+ Programının en önemli evraklarından birisidir. Yurtdışına gitmeden önce hazırlanır. LA formunu karşı üniversiteye tam ve zamanında göndermeyen öğrenciye kabul belgesi verilmez. Karşı üniversiteden kabul belgesi almayan öğrenci vizeye BAŞVURAMAZ.

Online Learning Agreement nasıl yapılır?

OLA https://www.learningagreement.eu/student/home/login.php adresinden sisteme kayıt olunduktan sonra aynı adresten veya Erasmus+ mobil uygulamasından üretilebilmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra NEW LEARNING AGREEMENT butonuna basmanız halinde karşınıza doldurulmaya hazır bir learning agreement gelecektir.

Learning Agreement ne demek?

Erasmus a giderken kendi üniversitenizin ve gideceğiniz üniversitenin bölüm ve okul Erasmus koordinatörlerinin imzasını taşıyan ve üzerinde misafir olduğunuz üniversitede aldığınız dersler ve ects kredi bilgilerinin bulunduğu anlaşma belgesi.

Learning Agreement kaç kredi?

LA'nızı hazırlarken toplam kredi miktarınız en fazla 45 AKTS olabilir. Karşı kurumda alacağınız derslerin toplam kredisi ile bu derslere üniversitemizde karşılık gelen derslerin kredi toplamları arasında bir uyum olmak durumundadır.

Online Learning Agreement nedir?

Online Learning Agreement Çevrimiçi Öğrenim Anlaşması (OLA) OLA, Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinin çevreci, kağıtsız yeni halidir. Öğrenim Anlaşmasını çevrimiçi olarak hazırlatmanın, imzalatmanın, gönderen ve gidilen kurumdan onay almanın ve belgenin son haline ulaşmanın en kolay ve en uygun online/dijital yoludur.

Öğrenim Anlaşması nedir?

Öğrenim Anlaşması (Learning Agreement) ve Değişiklik Sayfası : Öğrenim anlaşması öğrencinin misafir olacağı kurumda alacağı dersleri gösteren belgedir. Bu belgenin, öğrenci yurt dışına çıkmadan önce öğrenci, ev sahibi kurum ve misafir olunacak kurum tarafından imzalanmış olması gerekmektedir