Wuppertalda Spor Yapmak

Wuppertalda Spor Yapmak
Photo by Alexander Redl / Unsplash

Wuppertal deneyiminize başlarken spora başlamak veya spor yaşantınıza devam etmek istiyorsanız bu yazı sizin için. Her ne kadar Wuppertal'e çalışmak için gelecek olsak da spor yapmayı ihmal etmemeliyiz. Bu yazımızda Wuppertal'de spor yapmanın yollarından bahsedeceğiz. Yüksek ve düşük bütçeli yollara ayrı ayrı bakış atacağız. Sizi daha fazla sıkmadan hadi yazıya geçelim.

Öncelikle burada spor yapmanın maaliyetli olduğunu belirtmem gerek. Spor salonlarını tek tek ziyaret ederek fiyat almanız gerekiyor. Ama bir arkadaşınızla kaydolmayı düşünüyorsanız davet kodunu kullanarak büyük indirimler elde edebilirsiniz. Bu yüzden yalnız başınıza değil de bir arkadaşınızla kayıt olmanızı tavsiye ederim. Bir diğer zorluk ise kart ücreti. İlk kez üye olduğunuzda bazı salonlar sizden kart ücreti talep etmekte. Bu kart ücretini ödemek durumundasınız. Salonlardan fiyat alırken kart ücreti konusunda da fiyat almayı unutmayın. Salonlar Avrupa standartlarında diyebilirim. Çoğu sizi tatmin edecektir. Sokakta basketbol veya futbol oynamak istediğinizde ise çok bir seçenek bulunmamakta. Bazı parklarda ise masa tenisi masası bulabilirsiniz. Salonda fitness şimdilik en iyi seçenek gibi görünüyor. Düşük bütçeli olarak da koşuya çıkmak her zaman güzel bir tercih olarak orada duruyor olacak.

Sonuç olarak ben arkadaşımla birlikte kayıt olduğum için spor salonuna yazılmayı tercih ettim. Siz de yanınıza arkadaş bulabilirseniz en iyi seçenek salona gitmek olacaktır. Ama bu yöntemin maaliyetinden dolayı uzak parklarda basketbol oynamak ve koşuya çıkmanız da keyifli vakit geçirmenize ve spor yapmanıza olanak sağlayacaktır. Başlarda arkadaş bulamasanız bile salona gittiğiniz takdirde zamanla arkadaş edineceksiniz. Bu yazımız bu kadardı, gelecek yazılarda görüşmek üzere.