Hollanda Yolculuğu

Hollanda Yolculuğu
Photo by Michal Soukup / Unsplash

Hepinize tekradan merhaba arkadaşlar . Bu blog yazımda sizlere Hollanda’ ya gidiş yolculuğumuzdan bahsetmek istiyorum . Wuppertal ‘den çıktık Alman otobanlarına ve rahat bir şekilde seyahat ettik . Yol boyunca ülkenin doğasını ve tarım arazilerini, birbirinden güzel kiliseleri seyrederek gittik . Rüzgar gülleri de artmaya başladı şehirden uzaklaştıkça . Yolda sayamayacağım kadar rüzgar enerjisi üreten rüzgar gülleri gördüm . Ve bazıları gerçekten fazlasıyla büyüktü . Türkiye'de rastlamamıştım bu boyutta rüzgar enerjisi güllerine . Tarım ve hayvancılık yapılan özel araziler de fazlaydı gayet . Atlar ve inekler büyükbaş hayvan yetiştiriciliği bildiğimden çokmuş meğerse .

Hatta Hollanda’ya girdikten sonra bayağı yoğunlaştı . Bir sürü hayvancılık yapılan arazi ve inekleri gördük . Cidden heybetli ineklerdi . Ve de çok zor hava şartları oluşmadıkça hayvanları ahıra almadıklarını öğrendim . O yüzden çok dayanıklı oluyorlarmış .

Arabayla kolayca gidilebilir, temiz yollar vardı . Yolculuk süresince molalarımızı tabii ki de oto gaz benzin istasyonlarında yaptık . Restoranı olan yerler de vardı bunların içinde ve her benzin istasyonunda tuvalet bulunuyordu . 80 cent civarı fiyatlar uygun görülmüş tuvaletler için . Hollanda Amsterdam ‘a giderken başka şehirlerin de içinden geçtik . Ve şehir içi araba trafiğinin hiç yoğun olmaması beni şaşırttı . Lakin Bisiklet trafiğindeki yoğunluk beni daha da çok şaşırttı . Bisiklet park edilen yerlere baktım ve hayatımda daha önce bu kadar çok bisikleti bir arada görmediğim aklıma geldi .

Amsterdam içi trafik bile yoktu o kadar popüler bir şehir olmasına rağmen . Yayalar biraz aceleci görünüyorlardı belki de soğuktan olabilir .  Sonuç olarak yol çok eğlenceli geçti yolculuğumuz ve bu kadar eğleneceğimiz aklımın ucundan bile geçmemişti . İyi ki gitmişiz Amsterdam ‘a . Normalde Pazar günü gidecektik ama cumadan fark ettik ki Pazar günü ve artı bir hafta daha yağışlı gösteriyordu ve gezimizi biraz öne almak zorunda kaldık. İyi ki de öyle yapmışız çünkü güneşli olmasına rağmen hava çok soğuktu.

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.