Düsseldorf da Bir Hafta Sonum

Düsseldorf da Bir Hafta Sonum

Almanya Düssledorf kentin de Erasmus + stajımı yapmaya başladım. Düsseldorf Ren nehri kıyısında kurulmuş bir şehirdir. Düsseldorfun en büyük özelliği kültür sanat ve endüstri alanında önemli bir yere sahip olmasıdır. Gezilecek birçok müze, sanat galerisi, konser ve kültürel etkinlikler vardır. Bunlardan birisi ilk hafta sonum da pazar günü Düsseldorf merkez de bir Fransız kültürünü tanıtma etkinliği vardı. Fransız kültürünün en meşhur yemekleri ve şaraplarını tattık. Nehrin kenarın da insanların güneşlenip yeşil alanlarda vakit geçirdiğini görmek çok güzeldi.

Bağımsız galerilerde eserlerini sergilemek için nehir kenarını kullanmıştı. Bu durum sanatın daha erişilebilir olmasını sağlamış ve çevrede ki insanları buna entegre etmeleri beni çok mutlu etmişti. Almanlar genel olarak çok iyi İngilizce konuşuluyor, bu şekilde eserler hakkında bilgi almak istediğinizde size yardımcı oluyorlar.

Şehri daha önce savaşta yıkıldığı için eski yapıları görmeniz biraz zor ama Kiefernstrasse Community ye gitmenizi öneririm. Sokağı grafiti ile dekore etmişlerdir ve aynı zaman da sokak sanatının çok güzel yansıtıldığı bir yer rengarenk ve desenli binaları görebilirsiniz. Grafitiler çok özenle yapılmış buda sokağın biri ruhu olduğunu size yansıtıyor. Bohem havası bunu esrarengiz olmasını sağlıyor. Eğer ilginizi çekerse Düsseldorf’ un en çılgın, punk rock kulübü olan AK47 de, 1983’ten beri Kiefernstraße 23’ te hizmet veriyor gitmenizi kesinlikle öneririm. Duvar resimleri, sık düzenlenen canlı müziği, birası ve loş yer altı atmosferiyle samimi punk-rock barı farklı deneyimler edinmenize yardımcı olabilir.