Almanya'nın İlginç Yasakları

· 1 dakika okuma süresi
Almanya'nın İlginç Yasakları

Merhaba, bu yazımızda size Almanya’nın ilginç yasaklarından bahsedeceğim.

1- İnternetten film, oyun vb. indirmek

Almanya her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da kurallara uyan bir toplum oluşturmayı hedeflemiş durumda. Her istediğiniz siteden indirme yapmamalısınız. Bu gibi durumlarda IP adresiniz bulunup evinize yüklü miktarda para cezası gelebilir.

2- Çöp atma zamanı

Almanya’da çöp atarken çok dikkatli olmanız zaten gerekiyor ancak tıpkı çöp atmak gibi çöpünüzü zamanında kapıya koymak da çok önemli. Hatalı zamanlarda kapıya bırakılan çöpler size pahalıya mâl olabilir.

3- Otobanda benzininizin bitmesi

Bu kural kulağa ilk başta çok saçma gelse de Almanya’da bu durum “Sürücü sorumsuzluğu” olarak değerlendiriliyor. Otobanda yolculuğa çıkmadan önce benzin kontrolünüzü yapmanız gerekiyor

4- Pazar günü tadilat vb. yapmak

Almanya insan haklarına fazlasıyla önem veren bir ülke bu yüzden pazar günleri insanların dinlenmesini engelleyecek tadilat, araba yıkama vb. gibi durumlar yasaklanmış durumda.

5-  Sarhoşken bisiklet sürmek

Bu durum çok ciddi sonuçlara sebep olabilir. Bunlardan ilki ehliyetiniz alınması. İkincisi ise terapiye yollanmanız. Bu davranışınızdan dolayı tedavi edilmeniz gerektiği düşünülüyor.

6-  Polise “sen” demek

Almanya’da polisler çok fazla yetkiye sahip. Eğer bir Alman polisine “sen” şeklinde hitap ederseniz yüklü miktarda para cezası ödeyebilirsiniz.

Related Articles

Avrupa'da Mühendislik Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Alman Kültürüne Kısa Bir Bakış
· 2 dakika okuma süresi
Strazburg'da Bir Gün
· 3 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi
Teknoworld Şirketinde Staj
· 2 dakika okuma süresi
Almanya'da Erasmus Stajı
· 2 dakika okuma süresi